Harryho Homepage
Follow HarryhoInfo on Twitter Vaše SVJ Online - Spoluvlastnici.cz

ZEMAN NEBYL A NENÍ MÝM PREZIDENTEM !

A bohužel takhle dlouho ještě nebude..

Technická poznámka: pokud se vám zdá, že jsou stránky stále stejné, zkuste v Firefoxu pravým tlačítkem v hlavní části obrazovky kliknout a vybrat "Tento rám" a "Znovu načíst rám". V IE stačí pravé tlačítko a Aktualizovat. Nebo párkrát prašťte do F5 ;-)


Trvale: Skutečný dárek | Nekončící soutěž

26. 2. 2019 - Test antivirů pro Android

Security Nejnovější test bezpečnostních řešení pro telefony s Androidem naleznete ve známém časopisu dTest. Co je důležité, vedle antiviru (45% váha) se dost zajímají i o pomoc při odcizení mobilu (35% váha), zbytek je obsluha a zatížení mobilu. Více najdete na mé speciální stránce.

22. 2. 2019 - Podpořte nový český film ze Středozemě!

Pustili se do toho s vervou, první ukázky vypadají profesionálně, byla by škoda utnout výrobu v polovině! https://www.hithit.com/cs/project/5764/stiny-kraje-uz-jen-krok-do-stredozeme

22. 11. 2018 - Jak vybrat stavební spoření

Jak_na Konec roku je oblíbenou dobou, která aktivuje stavební spořitelny v boji o klienta, jelikož lze ještě stihnout státní podporu za končící rok. Přečtěte si, jak se rozhodovat mezi stavebními spořitelnami a jak (ne)skočit na jejich výhodné promoakce, protože parametrů výběru té správné je více.

22. 11. 2018 - Hokejová výzva

Byl jsem požádán, jestli někdo nemá domácí nahrávky zápasů české hokejové reprezentace z MS 1996, MS 1999, MS 2000 a MS 2001. Pokud tedy někdo máte, dejte vědět na e-mail "D.skopik@seznam.cz". Děkujeme.

31. 10. 2018 - Jak na rozbité ikony na liště

Ikony ve Windows. Udržet je v pořádku může být nadlidský úkol, chyby se vyskytují odjakživa. Nový návod pro opravu ikon na liště Windows si můžete přečíst tady.

24. 10. 2018 - Stěhování a změna dokladů

Když měníte trvalé bydliště, znamená to výměnu občanského průkazu (případně dalších průkazů) a pak s tím spojené nahlašování na řadě míst.
Na webu lze nalézt různé seznamy toho, co musíte udělat, např. zde na finance.cz nebo na euro.cz.
Chci jen upozornit na to, že ne vždy mají pravdu, protože se zas tak často neaktualizují. Konkrétně od 1.7.2018 není nutné měnit (platný) řidičský průkaz, protože novela kromě jiného, co se mediálně diskutovalo (nepotřebujete fotografii, protože si vás tam vyfotí a můžete o něj žádat kdekoliv ve městě či obci s rozšířenou působností), vypouští město bydliště z povinných údajů. Takže v klidu vyčkejte na konec platnosti řidičského průkazu a neřešte to.
Další postřeh - úředníci občas bohužel nemají pravdu, např. mi bylo tvrzeno, že nemusím na registr vozidel. To není pravda, při změně bydliště musíte jít přeregistrovat auto, na počkání dojde k zápisu na velký TP a výměně malého TP. Výhodou je (ale to je myslím už déle), že nemusíte měnit značku (SPZ).

28. 6. 2018 - Test antivirových balíků

Security Po více než roce Chip přinesl test antivirů, tak se podívejte.

22. 5. 2018 - Test obřích disků

Po roce se Chip podíval na velké disky, kde se horní hranice zvýšila na 12 TB (na dohled je 14TB Toshiba). Viz má stránka testů.

4.3.2018 - Dva odkazy

První odkaz vede na přednášku Daniela Stacha na FF UK - Jak myslí velikáni. Daniel je mladý a nesmírně schopný moderátor pořadu České televize HydePark Civilizace, který získal během pár let velké renomé a to i na mezinárodní úrovni. Pořadem prošlo několik nositelů Nobelových cen, Dalajlama, astronaut a celá řada vědců mezinárodních i českých. Pořad má již přes 200 dílů. Přednáška je o zákulisí natáčení a především postřehů o samotných hostech. Daniel je nejen skvělý vypravěč, pracovitý člověk, ale i slušný, pozitivní, sympatický a na svůj věk překvapivě moudrý. Proto záznam z přednášky doporučuji, ta hodina není promarněný čas, naopak může být velmi inspirativní.

Druhý odkaz není tak pozitivní, spíše politický, ale nelze jinak. Politická situace v ČR je pro naši mladou demokracii zoufalá. Prezidentem je alkoholik, který chce likvidovat novináře. Vláda v demisi dělá personální čistky a počíná si jak voják na dobitém území. Kabinet opírá o extremisty - z jedné strany levicové a z druhé pravicové. Sám je populistický až na půdu. Vládu jedné sekty vede Andrej Babiš - bezskrupulozní oligarcha, obviněný zloděj, lhář a měnič názorů jak se to hodí, a agent STB. Proto prosím o chvilku pro rezignaci.

Březen 2018

18.2.2018 - Český hokej na ZOH 2018

CZ Přesně po 7 měsících od posledního záznamu na této stránce (na jiných se něco málo změnilo) přidávám stránku k ZOH 2018 v Pchjongčchangu pro lední hokej. Po přímém postupu do čtvrfinále je to příjemná "pozvinnost". Pokud tady ještě zbyl nějaký čtenář, tak nechť se podívá na speciální stránku.
Ostatní sporty moc nesleduji, ale českým sportovcům držím palce a jsem rád za jejich úspěchy!

18.2.2018 - Prezidentské volby 2018

Wiki: Volba prezidenta České republiky proběhla v lednu 2018. Z prvního kola voleb, které se uskutečnilo 12. a 13. ledna, postoupili z devíti kandidátů do druhého kola dosavadní prezident Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Ve druhém kole 26. a 27. ledna pak o 2,73 procentního bodu, tj. o 152 184 hlasů, zvítězil Miloš Zeman. Své druhé funkční období zahájí 8. března 2018 složením prezidentského slibu. Volební účast v prvním kole byla 61,92 %, ve druhém pak 66,6 %.

Všimli jste si té volební účasti? Ďábelský výsměch. Pěkné zobrazení výsledků a statistik najdete třeba na tomto pěkně udělaném webu irozhlas.cz. Ostatně datoví novináři Českého rozhlasu jsou podle mě fakt dobří.

Můj dojem? Jak jsem napsal na Twitter: "Pocity po volbách? Něco jako když se díváte na klasickou vánoční pohádku, ale na konci místo svatby princezně uříznou hlavu motorovou pilou..."
Co k tomu dodat? O Zemanovi toho bylo napsáno dost, ale je to úplně jedno, protože fakta v této postfaktické a populistické době nejsou bohužel důležitá. Důležité jsou emoce (hlavně strach, závist, sympatie a antipatie) a přímá volba ukazuje, že rozhodují "měkká", přízemní kritéria a to je smutné.
Co si mám myslet o jeho voličích?? Může to znít arogantně, ale je to můj zcela osobní názor, který mohu nastěstí (zatím) svobodně vyjádřit. Bohužel jsou pro mě zklamáním a podle mě (i z výše uvedených důvodů) je lze popsat některým z těchto přídavných jmen: neinformovaní a/nebo přízemní a/nebo hloupí a/nebo pomatení a/nebo zapomětliví a/nebo negativističtí a/nebo prostě zlí. Pokud bych chtěl zahrnout opravdu všechny, máme tu ještě speciální kategorií jeho příbuzných nebo ekonomicky spřízněných a z jeho pozice tyjících lidí (prostě ruka ruku myje) jako je Babiš, Klaus, Mynář, Nejedlý, Ovčáček, Tvrdík, Okamura a řada dalších, co nejsou tolik vidět.
Po parlamentních volbách je volba Zemana další facka do tváře demokraticky a pozitivně smýšlejících lidí, kteří by chtěli prezidenta slušného, pravdomluvného, pozitivního, spojujícího a uznávajícího ústavu. Snad se situace zlepší, protože rok, kdy máme oslavit 100. výročí vzniku ČS republiky, nezačal vůbec dobře. CZ CZ CZ

Únor 2018

Červenec

18.7.2017 - Test SSD disků

V letním CHIPu se opět zabývají moderními nemechanickými disky. Testu i teorii (např. rozdílu mezi SATA a M.2/NVMe) věnují 6 stran. Vítěze testů si přečtěte na mé stránce.

16.5.2017 - Mistrovství v hokeji

I letos jsem vytvořil speciální stránku k letošnímu mistrovství, ale je to spíš jen evidenční záležitost pro mě. Pokud bych měl fanouškům něco doporučit, tak je to určitě http://mshokej.wbs.cz/. Užijte si hokejový svátek, snad bude konečně nějaký důvod k oslavě, protože těch 4.-7. míst bylo dost :)

Květen

29.4.2017 - Recenze IP kamery TP-LINK NC450

TP-LINK NC450 Pokud sháníte domácí IP kameru s dobrým vybavením, s možností vidět obraz kdykoliv a kdekoliv na webu nebo na mobilu a to vše za dobrou cenu, tak jste ji možná našli. Přečtěte si více.

12.4.2017 - Testy HDD

Přestože bylo kvartál na této stránce ticho, občas se nějaké stránky "uvnitř" změní. Týká se to zejména bezpečnosti nebo testů HDD, na které chci dnes upozornit.
No a jinak požehnané svátky Velikonoční!

Duben 2017


* * *
Starší staré záznamy:
- HomePage z let 2012-2016 (šestý díl)
- HomePage z let 2010-2011 (pátý díl)
- HomePage z let 2008-2009 (čtvrtý díl)
- HomePage z let 2006-2007 (třetí díl)
- HomePage z let 2004-2005 (druhý díl)
- HomePage z let 1999-2003 (první díl aneb prehistorie)

[ Nahoru | HomePage ]


Doporučuji: Hrady.cz Sapkowski.cz



Stránky podporují všechny prohlížeče pracující korektně s rámy a CSS. Kódování Win 1250.
Verze stránek: 9.3.0 vytvářena v: PSPadu, dříve v NotePadu, Namo WebEditoru a editoru 1st Page 2000.

Prohlášení o tvorbě stránek (disclaimer), kontakt: