Starší novinky - díl první (1999-2003)

Zajímavý název, že? Prostě a jednoduše sem budu odkládat "novinky" z hlavní stránky, které už nejsou tak horké, ale pomocí linků se jistě dostanete na další zajímavé stránky! (Tato stránka se proto může déle načítat...)
Toto je první díl, který obsahuje záznamy od počátku světa (ehm, asi 1999) až po konec roku 2003. Odkaz na další díly úplně dole. Enjoy!

18.12.2003 Nová verze těchto stránek
V souvislosti se zrušením hostingu na serveru Sorry jsem vytvořil záložní verzi těchto stránek na Seznamu a to na adrese http://www.sweb.cz/harry_/. Je tam málo místa, tak je prezentace trochu ořezaná. To je holt osud freehostingů.
18.12.2003 Off-line verze těchto stránek
Jako malý vánoční bárek berte po roce aktualizovanou verzi off-line stránek. Zatím k dispozici jen lite verze ořezaná o soubory a obrázky, ale o velikosti jedné diskety. Sekce Download.
11.12.2003 Souborový manažer Total Commander
Vyšla nová verze - 6.01. Nepřináší nic nového, jen opravuje řadu chyb. Stahujte u Ghislera. Registrovaní uživatelé mají stále upgrade zdarma a instalační soubor se stále vejde na disketu.
03.12.2003 Technické problémy těchto stránek
Možná jste si všimli, že stránky na serveru Sorry jsou pryč (původně http://sorry.vse.cz/~xhlaj10). Bohužel si na VŠE všimli, že nejsem studentem a účty bývalých studentů byly zlikvidovány. Bez náhrady či upozornění. Naneštěstí blbne i Pes (doména crolink), takže aktualizace (padá FTP přístup) a dostupnost stránek je ohrožena. Zkusím najít další mirror, kam bych je mohl dát. Buďte zatím prosím trpěliví.

Prosinec 2003

19.11.2003 Souborový manažer Total Commander
Právě vyšla nejnovější verze oblíbeného Commandera (dříve Windows, teď holt Total). Verzi 6.0 najdete přímo u autora. Nicméně tato událost (jakou přechod z 5.51 na 6.0 určitě je) mě donutila napsat o tomto prográmku trochu víc. Pamětníci si možná vzpomenou na mou "recenzi" z roku 1999 a verzi 3.53! ;-) a tak po čtyřech letech se k tomuto softíku vracím.
19.11.2003 Souborový manažer Total Commander
Právě vyšla nejnovější verze oblíbeného Commandera (dříve Windows, teď holt Total). Verzi 6.0 najdete přímo u autora. Nicméně tato událost (jakou přechod z 5.51 na 6.0 určitě je) mě donutila napsat o tomto prográmku trochu víc. Pamětníci si možná vzpomenou na mou "recenzi" z roku 1999 a verzi 3.53! ;-) a tak po čtyřech letech se k tomuto softíku vracím.
19.11.2003 Listopadové linky
S příchodem digitílních foťáků se ještě zvýšila poptávka po nabíjecích bateriích. Máte v jejich typech chaos? Našel jsem skvělou podrobnou tabulku I s obrázky. Mrkněte na to, hodí se pro ostatní uživatele baterií (do čehokoliv ;). *** Vyzkoušejte si jeden z nejúspěšnějších (dle Virus Bulletinu) antivirů, slovenský NOD32. Do konce roku si můžete vyzkoušet plnou verzi, jméno je INVEX2003 a heslo 19872003. *** Zkuste si svůj pravopis! a dejte vědět jak jste dopadli ;)
19.11.2003 Z výzkumu
V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to přoád bez porlbméů peřčetš. Je to potro, že ldiksý mezok netče kdažé pensímo, ale svolo jkao cleek. Zjíamvaé, že??

Listopad 2003

28.10.2003 Digitální fotografie
V sekci Linky je nově seznam stránek věnující se digitální fotografii a seznam velkých digitáních fotolabů pro zhmotnění obrázků z vašich digitálních miláčků.

Říjen 2003

28.09.2003 Info z historie a VŠ
Kamarád David vytvořil seznam i mapu menhirů v ČR. Takže všichni zájemci o tyto záhadné prastaré kameny, mrkněte na to. *** V rubrice Textíky je článek z roku 2000 o přijímacích zkouškách na Práva. Aktuální info prostřednictvím jednoho z účastníků přijímacího řízení můžete nalézet tady.
13.09.2003 Zářijová dávka odkazů
Nerozumíte cizojazyčným WWW stránkám? Nechte si je online přeložit! *** Vybíráte digitální foťák? Opravdu obrovský přehled DF včetně recenzí a teorie focení najdete v červnovém PC Magazinu *** Poslouchejte své oblíbené rádio na internetu! Prima český prográmek umožňuje i ruční konfiguraci stanic a nahrávání zvuku. Autor připravil i další softík.*** Chcete vědět, kde je zrovna zemětřesení? Tuto každodenně užitečnou informaci lze také na internetu samozřejmě nalézt. ;) *** Počítačové soubory mají již desítky a možná stovky různých přípon. Vyznáte se ale v nich? Na této stránce naleznete popis nejrůznějších přípon i programů, kterými se otvírají. *** Na závěr je tu k pobavení online hra - logická adventura vytvořená ve flashi. Vypátrejte příčinu usychání citrusů!
11.09.2003 Další slepice -Moorhuhn X!
O prázdninách se objevil nový díl populárních Moorhuhn. Opět pěkná grafika a nápadité prostředí. Nastala doba, abych vám posledné "Slepice" představil na své Moorhuhn stránce i já.
 • Právě před dvěma lety, teroristé srovnali se zemí NewYorské mrakodrapy, pamatujete?

 • 10.09.2003 Ze sportu
  Gratuluji českému národnímu fotbalovému týmu k vítězství nad Nizozemskem 3:1, které reprezentaci posunuje rovnou na mistrovství Evropy 2004.
   
 • 09.09.2003 Novinky na stránce o Sapkowském
  Dopsal jsem svůj pohled na poslední u nás vydanou knihu od Andrzeje Sapkowského - Magické střípky. Také jsem objevil, že se chystá komixová verze příběhů o Geraltovi z Rivie. V neposlední řadě jsem po druhém přečtení ságy o zaklínačI předělal, upřesnil a rozšířil její komentář.Viz stránka o Sapkowském.
   
 • 07.09.2003
  Bez komentáře. 

  Září 2003

  Garfield

  Garfield

  Garfield

  Garfield

  MISTŘI!
  We Are The Champions!

  SONG by Queen

  MISTŘI !!!