Zobrazení a ovládání mobilu na PC/NB


Jak_na
Občas se může stát, že potřebujete zobrazit obrazovku mobilu na počítači či notebooku. Především pro prezentační účely nebo si chcete zjednodušit práci s nějakou aplikací. Jak na to?


Trvalo mi několik hodin prošlapání slepých cest. Například Windows 10 obsahuje některé moderní funkce, které můžete zkusit, ale mně nefungovaly. Třeba "Váš telefon" ve Windows 10 (nechci se přihlašovat M$ účtem), "Promítání na tento počítač" (chybová hláška na telefonu ohledně HDCP).
Dále existují různé aplikace, například scrcpy, ale ta mi nefungovala, resp. nebyl telefon nalezen. Skvěle funguje ApowerMirror (je třeba instalovat do PC i do telefonu), ale předem si nevšimnete, že free je jen na 10 minut sdílení obrazovky...

Třeba vám bude fungovat některé řešení výše (nebo najdete zcela jiné, jde o oblíbené téma), ale mně zafungovala až aplikace Vysor. Instalačka má cca 90 MB a instaluje se jen do Windows. Pak potřebujete (pro Android) datový USB kabel (možná funguje i přes Wi-Fi, nezkoušel jsem) a zapnutý USB debugging na mobilu (pozor, nestačí jen zapnout vývojářský mód). Nejčastější problém bývá v připojení mobilu k počítači, příčiny jsou přehledně a věcně uvedeny na stránkách supportu.
Zkoušeno na Android 10 (Sony H8324) a Windows 10 (20H2).
Obrazovku lze na počítači nejen zobrazit, ale i ovládat myší a klávesnicí!

Problém vyřešen!Poslední změna: 17.04.2021 (Created: 2021-04-17 by Harry)