Jak na ... winmail.dat


Jak_na
Pokud vaše prostředí není 100% Microsoftí a stále ještě používáte dektopové poštovní klienty, jste staří. No, vážně, už nás moc není. Ale k věci. Může se vám lehce stát, že vám místo hezkého e-mailu v příloze přijde záhadný winmail.dat. Co s tím?

Zanadáváte si, pomyslíte něco ošklivého o odesílateli a pak si stáhněte malou, ale geniální aplikaci Winmail Opener. Najdete ji i s povídáním tady.
Stačí nainstalovat, spustit. Pak dáte Soubor - Otevřít a najděte si záhadný winmail.dat. V aplikaci pak uvidíte hezky tělo e-mailu i všechny přílohy, které se "schovaly" právě do winmail.dat a můžete si je všechny nebo po jednom uložit. Aplikace je zdarma a i v češtině. Paráda.
Ke zlepšení snad jen, kdyby se nemusela instalovat.


A v čem je vlastně problém? Je to přehledně vysvětleno zde a pokud jsem to dobře pochopil, problém je v proprietárním TNEF formátu, co používá M$ Exchange. Takže je třeba zakázat na Exchangi nebo aspoň v Outlooku, kde stačí změnit typ odesílání z formátu Rich-Text na HTML.

Problém vyřešen!How to deal with winmail.dat?!

Download, install and use small smart app Winmail Opener. Open winmail.dat with the app and save all attachements as separate files. Enjoy!

How to get rid of winmail.dat file?
Follow the guide on this page.Poslední změna: 06.08.2021 (Created: 2021-08-06 by Harry)