Invex

Stručná reportáž z INVEXu 2004

Minulý rok jsem Invex vynechal, letos jsem se tam opět vydal a zase ve středu, 13.10.2004. Napíšu po delší době zas pár postřehů z Invexu. Letos je hlavním přínosem asi mnou pořízená "fotoreportáž".

Doprava a organizace

Směrem z Phy do Brna asi jen tři uzavírky, ale krátké a žádné objížďky, takže od minulých let pokrok, přestože kvalita povrchu stále úděsná, jsou cítit vystupující panely pod asfaltem. Navedení k BVV opět bezproblémové, parkovné opět vyšší! (2001-150Kč, 2004-180Kč - vyděrači).
Stále platí, že nejlevnějším způsobem je vzít si nějaké jídlo a pití s sebou. Pro zajímavost, viděl jsem guláš za 56Kč a párek pod dvacku byste asi také těžko hledali. Dále vstupné (ve veřejné dny) se zvedlo z 140 Kč (2001) na 200 Kč (2004). Podrobnosti o vstupném.

Výstava

Organizace slušná - dostatek jídla, WC, směrovek na výstavišti, plánků v pavilonech i na vstupence. Nicméně co se týče výstavy... stále méně zajímavých firem a expozic. Plné třípatrové pavilóny jsou zřejmě již nevratnou minulostí. Takže naopak najdete spíš prodejce masážních křesel či map (viz fotky). Vedení BVV zřejmě má raději prázdné pavilony (např. C) než by zlevnilo expozice a zřídilo řádný servis pro vystavovatele.

Tak co jsem tam dělal?

Většinu dne (9-13:30) jsem strávil na malé antivirové konferenci v administrativní budově výstaviště (podrobnosti):
AEC - Tomáš Přibyl

- Prumerny nezabezpeceny pc ma 28 malware
- 91% dom. pc ma spyware
- 20 min po pripojeni k siti,
Password stealer (snapshot)
RAT Remote Access Tool

Grisoft - Zahradnicek
Problemy s lecenim

Alwill - Baudys
virovy prehled

Eset - Miro Trnka
virovy radar
www.wildlist.org

AEC - Petr Nadenicek
AV ochrana v malych sitich

Alwill - Ondrej Vlcek
wormy vcera, dnes a zitra
zajimave, odborne

Grisoft - Petr Odehnal
Od Invexu do lnvexu
třešnička na závěr

Na webu jsou dva články o konferenci: Uplynulý rok přinesl řadu nových virů a Klasické viry vymírají, spyware a spam je na vzestupu.

Po konferenci jsem prolezl D, B, E, A, V, F a Z pavilon, zajímavé, že? ;) No ono není zase tak co psát, většinu uvidíte na fotkách. Byly k vidění pěkné mobily, digitální fotoaparáty, projektory, tiskárny atd. Řadu věcí si můžete hned s veletržní slevou zakoupit.
Zajímavé mohou být tematické přednášky u některých vystavujících. Letos jsem trochu minul Microsoft, protože nepovídali o nic pro mě zajímavém. Ale SP2 na svá XPčka dostanete :)
Shrnutí? Kdo bydlí v Brně, má vstupenku zadarmo, sleduje konkrétní produkt (který tam má svého prodejce či výrobce), má dost času, rád soutěží, hraje si a poflakuje se nebo tam má naopak sjednanou pracovní schůzku, nechť do Brna vyrazí. Otatní o nic moc nepřijdou, zůstanou-li doma.

[ Nahoru | Invex 1999 | Invex 2001 | HomePage ]