Mistrovství světa v ledním hokeji 2003 ve Finsku
[ Zápasy naší skupiny | Čtvrtfinále | Semifinále ]
[
Skupiny | Překvapení turnaje | Soupiska ČR | Odkazy | HomePage ]
[ Galerie obrázků ]

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje na mých stránkách. I letos se budu věnovat MS; uvidíme jak se mi to povede. Začínám mít totiž pochybnosti o významu těchto stránek vzhledem ke kvalitnímu hokejovému zpravodajství na profesionálních serverech. Bohužel nemohu ani všechny zápasy sledovat, navíc uznávám že grafika a obrázky nejsou nejlepší... Ale jako fanoušek si můžu psát co chci ;)

Konečné pořadí

1. Kanada
2. Švédsko
3. Slovensko
4. ČR 


Boj o bronz

ČR - Slovensko 2 : 4

Semifinále

ČR - Kanada 4 : 8

Jedním slovem nakládačka. Až se z toho vzpamatuju, tak to třeba okomentuju.

Čtvrtfinále

ČR - Rusko 3 : 0Presilovka

Nejdůležitější zápas sezóny, jak jej všichni nazývají, jsme začali aktivněji a v pozměněných sestavách. V brance Rusů opět Sokolov, který vloni naše střelce přiváděl k šílenství. První třetina je svižná, máme více puk na hokejkách než soupeř. Kolem 11. minuty se mi zdá, že přestože jsme aktivnější, mají Rusové přesnější přihrávky. První vyloučení je na naší straně a to až v 15. minutě. A v našem oslabení se skvěle uvolnil Hejduk, dovezl puk po křídle do třetiny, přihrál do jízdy Hlaváčovi a ten nechybil! Hra je ke konci třetiny ještě svižnější. Končí 1:0. V druhé třetině si konečně zahrajeme přesilovku a byla hned úspěšná, kdyžskóruje střelou do růžku Hejduk! O 7 minut později, třI minuty před koncem třetiny při další přesilovce, přidává třetí gól Hlinka. 3:0. Třetí třetina začíná naším náporem, ale nic z toho není. Naopak od půlky třetiny otvírají hru Rusové a jsou rychlejší a neodbytnější. Nás však drží slušná obrana a výborný Vokoun. Třetina je bez branek. Porážíme Rusy s největším brankovým rozdílem ze všech čtvrtfinále a konečně přes ně postupujeme! Mrkněte se na další čtyřI obrázky ze zápasu.

Osmifinálové skupiny

ČR - Slovensko 3 : 3

Poprvé na mistrovství jsme nevyhráli a remíza se Slovenskem znamená druhé místo ve skupině a stěhování se do Turku. Viděl jsem půlku zápasu a to bohužel tu druhou, horší. Viděl jsem tedy zejména hru v oslabení a góly Slováků :(
První gól vstřelil v 17. minutě Straka. 1:0. Druhou třetinu načal v 24. minutě Slovák Višňovský. Ovšem již o třI minuty později se gólem ozval opět Straka. A  další třI minuty potřeboval k třetímu golu David Výborný. Slováci stačili ještě v 38.minutě snížit na 3:2 Dimitrou.
Třetí třetina byla slabá. Slováci byli rychlejší, lépe se dostávali do třetiny, důraznější v soubojích. Nás držel Vokoun. Naopak nás dost oslabilo vyloučení cholerika Dudy, který za zákrok v útočném pásu na hráče bez puku (podražení) dostal 5 minut (ty za něj odseělel Vrbata) + do konce utkání. Oslabení jsme ubránili, ale stálo to jistě mnoho fyzických sil. V 54. minutě vyrovnal Nagy a Slovákům stačilo udržet remízu. Hokej začal být z naší strany akčnější a bylo tam pár pěkných šancí, zejména poslední Kaberleho přI naší hře bez brankáře. Gól jsme nedali, ale ani jej do prázdné brány nedostali, takže jsme s úřadujícími mistry světa remizovali docela oprávněně.

ČR - Německo 4 : 0

Němci nebyli považováni za velkou hrozbu a přestože hráčI I trenér ujišťovali, že nikoho nepodceňují, zdálo se mi, že se našI šetří na zítřejší zápas se Slováky, Němci dobře bruslili a bránili. Takže v první třetině dal padl jediný gól, zato již ve čtvrté minutě a hráče tak uklidnil. Dal jej po Vrbatově přihrávce jmenovec Hlaváč ;) 1:0. Druhá třetina přinesla také jen jeden gól a dal jej kapitán Reichel (konečně se trefil a to z dálky - v zápasech není Robert moc vidět, ale třeba bude dávat góly až budou skutečně potřeba) po přihrávce Kolaříka a Kaberleho. 2:0 Třetí třetina přinesla už góly dva a to opět Hlaváč ve 43. minutě po přihrávkách Vrbaty a Vašíčka (Honza Hlaváč byl také vyhlášen nejlepším hráčem zápasu). V 50. minutě dorážel Špačkovu a Strakovu přihrávku David Výborný. Nebyla to žádná exhibice, ale body se počítají. :) /Na obrázku je v podobě "žíznivé čáry" Hlaváč./

Ukrajinci jich dostali petČR - Ukrajina 5 : 2

První třetina působila dost unaveným dojmem, Ukrajinci hráli svůj ruský hokej a žádný gól nepadl (0:0). Druhá třetina byla zajímavější a přinesla 4 góly! Skóre otevřel náš nejlepší střelec podle bodování, Martin Straka po přihrávkách Kadlece a Kaberleho. O čtyři minuty později, v 28. minutě skóroval Kadlec a v zápětí Hejduk. Ten přidal o pet minut později další gól. Do konce třetiny ještě stačil snížit Borovnikov (4:1). Závěrečná část byla již opět vyrovnaná (1:1). Nejdřív snižoval dvě minuty před koncem Šachrajčuk, ale poslední gól si dal Jaroslav Hlinka. Dva góly padly z přesilovek a na výsledku se podíleli zejména Straka a Hejduk, naše zámořské posily. Mrkněte se na zvláštní stránku s dalšími čtyřmi obrázky z tohoto zápasu.

Zápasy ve skupině

ČR - Finsko 2 : 1

Takže ani tento zápas jsem neviděl. To se potom dobře komentuje, kdyžzáznam ČT nedává. Vím jen, že jsme hráli čtvrtinu hrací doby v oslabení, což nám jistě nepřidalo, ale na druhou stranu jsme gól nedostali za což patří dík obráncům. První gól jsme paradoxně dostali v naší přesilovce od Peltonena a třetina skončila 0:1. Ve 33. minutě dal vyrovnávací gól Hejduk. 1:1. Ve třetí třetině padl také jen jeden gól a ten byl fakt pěkný, po dlouhé přihrávce rváče Dudy se v pádu trefil sedm minut před koncem Straka.

ČR - Rakousko 8 : 1

Ani druhý zápas jsem neviděl celý, takže jen fakta. První třetina skončila hubeným 1:0 po gólu Trnky. Zato druhá představovala brankostroj, kterého jsem viděl bohužel jen bezbrankový závěr. Ve 23. minutě skóroval Straka, pak Vrbata, který záhy přidal další gól, v 31. minutě opět Straka, o minutu později obránce Špaček. 5:0. Třetí třeina byla pomalejší, dokonce jsme gól inkasovali. První se ale trefil v 45. minutě Hudler, o tři minuty později tedy Welzer a poslední branku dal o další třI minuty později David Výborný. Můj dojem z toho mála, co jsem viděl, je asi takový, že Rakušané neměli šanci, byli pomalejší, méně důrazní, pořád se váleli po ledě ;) TřI využité přesilovky. Dále jsem si všiml, že Robert Reichel se podílel třemi asistencemi. Síla týmu se ale ukáže až se silnějším soupeřem.

Vyborný dává gol Vysledek

* * *

ČR - Slovinsko 5 : 2

Prvním naším soupeřem jsou Slovinci. V první třetině jsme viděli tři góly a hokej byl rychlý, pohledný. Skórovali Vrbata, Sup a Výborný, všechno pěkné góly. 3:0. Druhou třetinu jsem neviděl, ale skončila 2:1 s góly Rodmana, Hudlera a Balaštíka.

Hudleruv premierovy gol Druha branka Slovincu
Hudler zavěšuje čtvrtý gól  / Pěkný roštěp! aneb třetí třetinu jsme pustili

Třetí třetina začala pomaleji. Až přesilovka Slovinců pět na tři zvýšila tempo, ale nic z toho nebylo. Českému týmu v .minutě Por připomněl, že to Slovinci ještě nezabalili a nadvakrát dorazil puk do Málkovy branky. NašI již nic dalšího nevymysleli a zápas skončil 5:2.

 

Nahoru 


S k u p i n y

Skupina A: Slovensko, Německo, Ukrajina, Japonsko
Skupina B: Rusko, Švýcarsko, Dánsko, USA.
Skupina C: Kanada, Švédsko, Lotyšsko, Bělorusko
Skupina D: ČR, Finsko, Rakousko, Slovinsko.

Osmifinálové skupiny
E: Slovensko, Česko, Finsko, Německo
, Ukrajina, Rakousko.
F: Rusko, Kanada, Švýcarsko, Švédsko,  Lotyšsko, Dánsko.
(Postupují 4 z každé skupiny a pak se vymlátí ve čtvrtfinále nejlepší z E s nejhorším z F atd.)

Nahoru 


S o u p i s k a Č R

Číslo

Jméno

Datum narození

Pozice

L/R

Výška

Váha

Klub

5

RICHTER Martin

06.12.77

D

R

184

90

Sparta Praha

6

SPACEK Jaroslav

11.02.74

D

L

180

90

Columbus Blue Jackets

7

TRNKA Pavel

27.07.76

D

L

188

90

Florida Panthers

8

SUP Michal

24.09.73

F

L

179

78

Slavia Praha

9

VYBORNY David

22.01.75

F

L

178

85

Columbus Blue Jackets

15

KABERLE Tomáš

D

16

KOTRLA Jindrich

07.03.75

F

L

185

84

HC Litvinov

17

HLINKA Jaroslav

10.11.76

F

L

179

83

Kloten Flyers

19

VRBATA Radim

13.06.81

F

R

185

85

Carolina Hurricanes

21

REICHEL Robert

25.06.71

F (C)

L

178

84

Toronto Maple Leafs

23

HEJDUK

F

24

HUDLER Jiri

04.01.84

F

L

177

72

AK Bars Kazan

25

HEJDA Jan

18.06.78

D

L

190

95

Slavia Praha

27

HLAVAC Jan

20.09.76

F

L

183

83

Carolina Hurricanes

28

STRAKA Martin

03.09.72

F (A)

L

178

82

Pittsburgh Penguins

29

VOKOUN Tomas

02.07.76

GK

R

183

83

Nashville Predators

44

MODRY Jaroslav

27.02.71

D

L

188

99

Los Angeles Kings

45

MALEK Roman

25.09.77

GK

L

180

73

Slavia Praha

63

VASICEK Josef

12.09.80

F

L

194

90

Carolina Hurricanes

72

KOLAŘÍK

D

77

KADLEC Petr

05.01.77

D

L

180

81

Slavia Praha

91

DUDA Radek

28.01.79

F

L

185

89

Slavia Praha

96

BALASTIK Jaroslav

28.11.79

F

L

189

90

HPK Hameenlinna

 

Nahoru 


 Překvapení turnaje (dle mne)
Slabý výkon USA v úvodních zápasech a jejich boj o udržení
Dánsko : Kanada - 2:2 a výkony Dánska obecně
Slovensko : Finsko - 5:1 (debakl Finů)
Německo : Finsko - 2:2 

Nahoru 


 

L i n k y
www.hokej.cz - nejobsáhlejší info o MS u nás
www.hokej03.cz - stránky České televize
http://hokej.idnes.cz/hokej_ms2003h.asp - Idnes (má nejlepší online zpravodajství ze zápasů, I když samo jen textově ;)
www.hokej.sk
www.ihwc.net - oficiální web šampionátu   
 

[Nahoru | HomePage ]
Poslední úprava: 10. 05. 2003
Spolupráce: Namo WebEditor; (C)2003 by Harry