Mistrovství světa v ledním hokeji 2001 v Německu
[Zápasy naší skupiny | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále]
[
Galerie obrázků | Galerie z dalších bojů | Skupiny | Překvapení turnaje | Soupiska ČR | Odkazy | Můj hokej | HomePage] Logo MS2001

65. mistrovství světa v hokeji skončilo! A skončilo pro nás opět zlatem! Děkuji České televizi za dobře moderované přenosy, pořady typu Dohráno a kvalitní teletext. Mezi nejlepší zprávy patří i to, že na přenosy z MS bude do roku 2006 mít právo právě Česká televize! (Každý, kdo MS viděl na Nově, mi dá za pravdu.)

Takhle skvěle to skončilo:
 

1.

Česká republika

2.

Finsko

3.

Švédsko

4.

USA

5.

Kanada

6.

Rusko

7.

Slovensko

8.

Německo

 9. Švýcarsko, 10. Ukrajina, 11. Rakousko, 12. Itálie, 13. Lotyšsko, 14. Bělorusko (sestupuje), 15. Norsko (sestupuje [zajímavé, vedle Švédska a vlastně I Finska a hrajou takhle]), 16. Japonsko (asijská kvalifikace).

NEW Finále bylo opět nervydrásající. Po zápasu se Slovenskem jsme hráli o finále se Švédy. Bylo to velmi napínavé, přečtěte si moje svědectví o tomto adrenalinovém zápasu. Trošku jsem se rozepsal, ale zase tam nejsou (zatím) obrázky. :-) Mezi nejlepší zprávy patří to, že na přenosy z MS bude do roku 2006 mít právo Česká televize!

Druhý semifinálový zápas: Fini hráli s Američany. A určitě si Finové nepřijeli opět pro prohru. A skutečně -dopadlo to tak, jak se očekávalo. Američané dostali 3:1 a budou hrát se Švédy o bronz..
Další čtvrtfinálové zápasy
: Narozdíl od toho našeho se v ostatních soubojích dost střílelo. Souběžně s námi hráli Němci s Finy. tM to jasně dopadlo ve prospěch Finů (4:1). Večer se hrálo souběžně Rusko:Švédsko (to jste mohli vidět v přímém přenosu) a USA:Kanada. V severoamerickém derby se hrálo nerozhodně 3:3 a až v prodloužení metodou rychlé smrti poslal Američany kupředu Handrickson. To jsem nečekal, ale když porazili Finy...
Stejně napínavé byl i zápas Rusko:Švédsko, které také skončilo 3:3 a rozhodovalo se v prodložení. To rozhodl Johnsson a Rusové odjedou domů. 
Sobotní semifinále: ČR-Švédsko a USA-Finsko. Myslím si, že oba zápasy budou akční, protože my určitě nechceme prohrát a Američané s Finy podruhé také ne.

Skandál s šatnou - protest nepomohl.
Za další skandál si můžeme sami - vleče se stavba nové hokejové haly. Bez ní však zřejmě přijdeme o pořadatelství MS v roce 2003. Je to šílená ostuda! Ať se jde vládní zmocněnec zahrabat... (poznámka: Gut chce vyměnit organizování MS s Finskem, u nás by to bylo tedy až v roce 2004)
Nejmenším zlem je vypadávání zvuku na komentátorském stanovišti v Německu. I z Japonska byl zvuk lepší! Začínám být alergický na Němce...
Tyhle věci mi fakt kazí náladu z hokeje. 


F i n á l e

NEW ČR - Finsko 3 : 2

Finále jste všichni určitě viděli, tak nevím, zda mám tady něco psát. Tak snad jen stručně. poznámky, které jsem si přI tom udělal. Hned na začátku měl šanci Dopita, ale nevyšlo to. Pak jsme hráli v oslabení a jsme v tlaku. Finové hrají do těla, dohrávají souboje. Rozhodčí toho moc nepíská. Finové aktivně forčekují. Po Ručinském hákování hrajeme oslabení, ale naštěstí nic - Finové mají slušnou úspěšnost v přesilovkách. Prohráváme I buly. Šance jsou, ale nic z toho. Blbá rozehrávka v 18. minutěnás stála gól od Linda. Máme přesilovku, ale nic z toho. Hnilička chytil i dva čisté nájezdy.

V druhé třetině jsme nic nevytěžili z přesilovky, ale ubránili jsme I přesilovku švédskou. V osmé minutě jsme zase v hrozném tlaku. Všechny přesilovky i oslabení jsou v pohodě až do chvíle, kdy finský brankář podrazil Ujčíka přI nájezdu u hrazení. Za takovou hrubost měl dostat 2+2 minuty, ale dostal jen dvě. Takže hrajeme přesilovku pět na třI, ale je to k ničemu. Hrajeme to jako vždycky - nepřesné přihrávky, ťukání si v naštřetině, neprosadí se proti Švédům. Naopak v 39. minutě jsme dostali góla od Ylonena.

Třetí třetina je o něčem jiném. Nečekal bych to. Češi začali dřít. Vyplatilo se to v 45. minutě, kdy se trefil Procházka! Byl to gól naděje. Hráli jsme fakt lépe, Fini jsou zaražení, hlavně se prosazujeme u nich v třetině. A drží nás Hnilička. Fandíme a posunujeme naše do třetiny a radíme jim. :-) V 55. minutě se prosadil ve skrumáži ve třetině Dopita! Konečně se terfil. Finský brankář si to ale srazil vlastně do brány sám. Štígro. Finové jsou dost hořcí, my jsme na koni a do konce třetiny už to doklouzáme. Následuje přestávka před prodloužením, která trvá celých 15 minut, kvůli úpravě ledu.

Ve finále se prodloužení hraje na 20 minut. Hraje se s respektem, ale našI mají ze hry víc a to se mi líbí. Jakoby se śvédi divili, že je to vůbec možné. Mají také šance, ale Hnilička je světový. A v jedenácté minutě se stalo to, v co jsme všichni doufali. Pěkným blafákem zprava si položil brankáře a poté jej přestřelil Moravec. Přihrál mu Patera, takže tato řada se dočkala a významně pomohla k našemu vítězství.

A JSME MISTŘI SVĚTA! POTŘETÍ ZA SEBOU! Jak všichni jistě víte, před námi se to povedlo jen Kanaďanům a Sovětům. Máme desátý titul v historii a je to super!

(Obrázků mám opět dost, ale není čas je zpracovat. Jsem rád, že jsem se odhodlal dopsat tohle, užje pů třetí ráno...)


 

S e m i f i n á l e

NEW ČR - Švédsko 2 : 2, resp. 3 : 2

Boj o účast ve finále začal bleskovou střelou Reichelu hned v první minutě, který nechybil a T. Salo jen bezmocně koukal za záda. Skutečně rychlá střela. V první třetině dal ruský rozhodčí jednu přesilovku Švédům za to, že Reichel se jen dotkl hokejkou protihráče (ten nespadl ani nezměnil směr!), ale naštěstí z toho nic nebylo. Jinak píská dobře. Ono ani není co, protože se se Švédy nijak zvlášťnepereme jako s Kanaďany či Slováky. Máme docela akční přístup, ale nic z toho není. Třetina skončila 1:0

Bohužel na začátku druhé třetiny nám to oplatili, kdy se trefil v druhé minutě (22.minutě)Modin. A to zvedlo Švédy na nohy a my se jen bráníme. Mají dost šancí, ale Hnilička drží. Bohužel narozdíl od švédských jsou naše přihrávky dost nepřesné. Pak jsme dostali příležitost při hákování Špačka (za naší brankou), ale ty naše přesilovky... Prostě je neumíme, no. Skoro mám pocit, že už nemůžeme. Ale asi od dvanácté minuty jsme se zvedli a oprostili jsme se od toho tlaku. Nějaké ty šance jsou, ale likviduje to Salo, který neměl jinak mov práce. Z jednoho toho útoku jsme vykřesali přesilovku (jako by nám to k něčemu někdy bylo :-). Nebylo, mám při ní dojem, že dobrovolně odevzáváme puk Švédům, naše přihrávky jsou špatné, jen obrana a Hnilička nás drží. Skončilo to 0:1.

Od začátku třetí třetiny jsme zase v tlaku. Navíc jsme v oslabení, protože ruský rozhodčí nám poslal Kubinu na trestnou lavici za podražení (tripping), což byl menší prohřešek než byl spáchán o svě sekundy dřív na Čajánkovi. Ach jo. Nemůžu to vydržet a jdu se koukat na pořádnou televizi (také proto uvidíte obrázky později). Dostali jsme góla v oslabení v 44. minutě (tedy už ve čtvrté minutě této třetiny) od Johanssona. V té chvíli jsem myslel, že je hotovo, protože dát dva góly disciplinovaným Švédům je šílená práce, zvlášť když vidím, jak si naši přihrávají.
Že podceňuji morální sílu našeho mužstva jsem zjistil záhy. V 52. minutě dostal puk do střední třetiny mladý Petr Čajánek ze Zlína, projel mezi třemi obránci a ještě vystřelil! Salo puk vyrazil, ale před sebe a Viktor Ujčík (Slavia) toušdoklepl! To je bomba! 2:2. Naše to zvedlo, dostali se do tlaku, mají šance, ale opět jejich (vzhledem ke Švédům) uboze nepřesné přihrávky. Švédi se také snaží, ale ne dlouho když vidí, jak chytá Hnilička a jak se blíží konec třetiny, nechtějí moc riskovat. Takže tu třetinu nějak doklouzají.

Klicovy gol
Tady je základ klíčového gólu Čajánka a Ujčíka

Po pár minutách se hraje prodloužení, které má trvat 10 minut. Hraje se systémem rychlé smrti. NašI se znaží. Po faulu na Pateru jsme z přeilovky jako obvykle nic neměli. NašI jsou unavení. Švédi také, ale ztrhané tváře Ručínského a Patery mluví za vše. Byli jsme určitě aktivnější, ale prodloužení skončilo bez branek. (0:0) Minulý rok (v semifinále) jsme Kanaďany porazili v normální hrací době.. Rok před tím, v Norsku v roce 1999, v zápase s Kanadou Finskem to vypadalo stejně. (ještě se hrálo stupidním systémem na dva vítězné zápasy). Budou totiž nájezdy. Adrenalin stříká z uší. První gól jsme dostali, ale Procházka také proměnil. Pak ze Švédů už nikdo. Kapitán Reichel ale také ne. V Norsku náš tým vedl ještě Hlinka, ale Augusta si počíná stejně dobře - posílá na Sala střelce z extraligy, které nezná. A Ujčík, podobně jako Jarda Špaček v Norsku, nechybil. Ještě jel Švéd a ten nedal
!! Jsme ve finále!!!!!!!!!!!

Co řící závěrem? Dostali jsme se do finále přes samostatné nájezdy jižpotřetí - v Naganu přes Kanaďany, v Norsku přes Kanaďany a teď přes Švédy. Naši měli opět velký kopec štěstí. Švédové dobře přihrávali, pronikali k nám do třetiny a dobře bránili. Hráli většinu času lépe než my. Je to možná rouhání, ale je to tak, zvlášť když si přehrajete ty vyložené šance Švédů. Podržel nás bezesporu Hnilička. Byl sporu s Ujčíkem určitě nejlepším hráčem zápasu. Takže nechápu proč to dostal Špaček, ale je to jedno. Líbil se mi i týmový duch, přI nájezdech se drželi za ramena jako v Naganu a Norsku. Naši měli štěstí a to je dobře!

Obrázků jsem udělal mraky, ale nemám čas je upravovat, takže později.
Nahoru 


Č t v r t f i n á l e

ČR - Slovensko 2 : 0

Zápas začal ranou Reichela do Lašákova ramene. Hned od začátku jsou Slováci pod tlakem. V polovině čtvrté minuty hrajeme první přeilovku po sekyře Pardavého. PřI té přesilovce pískal rozhodčí další faul, ale v tom okamžiku přešel puk brankovou čáru a je to gól. Opět zpoza branky a se štěstím to tam dopravil Moravec. O chvíli později hrajou přesilovku Slováci za faul Pilaře. Nic z toho nebylo. A začalo se bránit, hra se zpomalila. Po chvíli hrajeme zase přesilovky a zase nic! Potvrzuje to, že prostě přesilovky hrát neumíme, power-play efficiency máme jen kolem sedmi procent. První třetina skončila 1:0

Na začátku druhé třetiny začali Slováci aktivněji.Naši vypadají jako by jim došly baterky a zachraňuje to Hnilička. Pak se chvíli hraje po čtyřech na obou stranách.Slováci začínají být agresivnější. Pak v 11. minutě hrajeme pěknou přesilovku, která se ještě zlepší na pět na tři. Jenže jako obvykle bez gólu. Aspoň to zrychlilo hru. Potom se dostal do hry náš Hlinka, který nahradil Tomajka. Sice záhy dostal dvě minuty trestu,a le hned po návratu z trestné lavice dává po přihrávce Reichela gól. Byla to pěkná přihrávka do rychlosti (musel to dojet) a blafákem zakončil. Druhá třetina už nic nového nepřinesla a končí 2:0 (1:0).

Tohle gol neni
Hnilička naštěstí neloví gól z branky, ale z boční sítě 
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace 

Třetí třetina začala pěkným nájezdem. To se ještě několikrát opakovalo, ale Lašák chytá fakt dobře. Dvořák si vynutil i přesilovku, ale klasicky jsme ji neproměnili, i když byla sehrána docela dobře. Na závěr to bylo akční, protože Slovákům ruply nervy a dostali dva tresty za nesportovní chování, rozuměj blbé kecy na rozhodčího. Hrajeme tedy pět na tři, ale zase nic, ach jo. A tak jsme to dohráli bez gólu.
 

Nahoru Zápasy České republiky ve skupinách
Zápasy v našich skupinách s: Běloruskem, Německem, Švýcarskem, Ruskem, Itálií, Kanadou.

ČR - Bělorusko 5 : 1

První zápas se odehrál v sobotu 28.4.2001 proti Bělorusku. Úvodní třetina nic moc jako obvykle, naši měli z neznámých Bělorusů respekt. Češi se s Bělorusy na MS setkali teprve podruhé. Respekt jsme měli až moc velký, protože třetina skončila jedním gólem v naší síti (od Skabelky). Druhá třetina byla o něčem jiném. Naši tam vlítli jak draci a Bělorusové schytali tři góly (Čajánek, Procházka, Ručínský). Ve třetí třetině dokončil český stroj svou práci a poslal jim do síťky další dva góly (Vlasák, Výborný). Pěkná podívaná,  i v galerii obrázků. Naši jedou do Kolína nad Rýnem.

Zapas s Beloruskem

 

ČR - Německo 2 : 2

V první třetině to bylo rozpačité, ale první gól jsme dali my. Střelu za záda německého gólmana poslal v 11. minutě Ujčík. Bojužel záhy hloupě fauloval Ručinský a dostal 2+10 minut. Pak přišel další faul a hráli jsme ve třech. Sturm toho rychle využil a dostali jsme gól. Ten Němce potěšil a my jsme se do konce třetiny už ke slovu nedostali.

Druhá třetina nebyla o moc lepší. Němci byli nabuzení domácím publikem a narozdíl od nás se v pohodě dostávali do soupeřovy třetiny. Tlak byl zejména v druhé půlce obrovský a také jsme z něj dostali góla a to v 27. minutě od Kreutzera. Němci začali být ještě rychlejší a hrubší. Naši se nedostávali do třetiny. Až koncem si vytvořili slušný tlak a Dvořák v předposlední minutě skóroval. Gól do šatny Němci potřebovali.

 Zapas s Nemeckem
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace 
 

Třetí třetina nestála za nic. Naši se snažili, ale přes německou obranu, stojící na jejich modré se často nedostali. Navíc měli smůlu, třeba Ujčíkova tyčka. Na konci třetiny vypadl zvuk, takže to dokomentovali ze studia. Němci hráli na hranicích pravidel - hákovali, strkali rukavice do obličeje. Nedá se na to vymlouvat, ale nejsou to příjemní soupeři. Aspoň, že se nikdo nezranil.

 

ČR - Švýcarsko 3 : 1

Opět v Norimberku. Přenos je zajímavý tím, že jej spolukomentuje náš bývalý reprezentační trenér Slavomír Lener. Teď trénuje Floridu. První třetina hry se líbila. Bylo to akční, rychlé, pohledné. Ke konci třetiny v 16. minutě to Švýcarům vyšlo a dostali jsme od Plussa góla. Měli jsme otevřenou hru, ale nebudu jim to zazlívat, aspoň to bylo svižný.
Druhá třetina začala dobře, když hned v druhé minutě si najel Reichel a z levého křídla jim dal góla. Hra se po chvíli uklidnila. Potom nebyl uznán gól Švýcarům, protože jeden z nich stál při gólu v brankovišti, přestože neměl puk a to se nesmí. Hlavní rozhodčí je Rus a trošku nám nepřeje. Zbytek třetiny byl opět svižný, ale gól nám nepřinesl. Naši hrají dobře obranné přesilovky, ale nevyužívají vlastní. Škoda.
Třetí třetina je velmi pohledná. Začalo to gólem Viktora Ujčíka ve 44. minuě. Naši lítají po ledě a mají šance - dvě tyčky a nájezd Dopity. Bohužel bez gólu.  Mají i pěkné akce během vlastní obranné přesilovky. Na konci odvolali Švýcaři skvěle chytajícího brankáře a zkusili power-play. Naštěstí jim nevyšla a asi po třetí rozehrávce jsme dostali puk do středního pásma. První střela mimo branku. Po chvilce dostal puk kapitán Reichel a ten již nechybil. A bylo rozhodnuto! Švýcaři měli perfektního gólmana Gerbera, ale naši se nedali a hráli pěkně, jen měli trochu smůlu na góly. Jen nevím, co se stane, až bude proti nám někdo z "velkých" soupeřů s dobrým gólmanem. To nás totiž ta první schytaná branka může stát hodně..

Svycarsko
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace 

 

ČR - Rusko 4 : 3

Sobotní zápas s Ruskem byl dostatečně atraktivní a napínavý. V první třetině jsme gól neviděli (asi proto, že jsem neměl moc času se dívat :-)), ale v druhé to začalo padat. Začal Ručinský v 24. minutě a potom Moravec o dvě minuty později. Velice rychle, také za dvě minuty jsme dostali gól od Razina a za chvíli od Golce. Během sedmi minut jsme byli jak na střelnici, ale bohužel zase nerozhodně. Nelíbilo se mi, že jsme dostali branku nejen v oslabení, ale i při vlastní přesilovce. Přesilovek jsme hráli šest, ale ani jednu nevyužili. Hraním přesilovek se tak výrazně lišíme od svých východních bratrů, kteří jsou jedni z nejlepších.

Zápas s Ruskem
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace 

Třetí střetina byla dost akční. Oba celky nechtěli udělat chybu. Můj dojem je takový, že Rusové přesněji přihrávají a lépe pronikají k nám do třetiny. Na druhou stranu našI dobře brání, dobře forčekují a občas stříli I góly. V této třetině jsme dostali sprchu, kdyžve třetí minutě jsme dostali góla od Kuzněceva. I když to bylo na začátku třetiny, měl jsem strach, že jim to nestačíme vrátit. Hned v následující minutě se ale trfil Dvořák. A že hokej je rychlý a změna dílem okamžiku potvrdil Dopita, když hned v následující minutě si přihrál na vlastní gól. Střelil do zadního mantinelu za branku, sám odražený puk dojel a posunul do branky. :-)
Do konce přenosu už nikdo gól nedal. Perličkou je, že jsme hráli zbytečně dvě oslabení. To první za "přílišhráčů ve hře" a druhé za "zdržování" - to dostal Hnilička za vyhození kotouče za plexisklo. Záruba to vysvětlil tím, že v NHL je sklo o dobrý metr vyšší a že na to určitě zapomněl, protože to jinak byl dobrý zákrok. Zajímavé je, že stejnou chybu udělal o pár hodin později slovenský brankář Rybár v zápase se Švédskem.

 

ČR - Itálie 11 : 0

V Hannoveru to začalo dobře, již v páté minutě po přihrávce Patery se trefil Procházka. Dvojnásobnou přesilovku v deváté minutě jsme kupodivu :-) využili a trefil se opět Martin Procházka. V patnácté minutě po krásné přihrávce od Reichela z rohu střílel a trefil se Dvořák. Třetina končí 3:0.

Druhá třetina začala krásně.. Hned v první minutě opět po Reichelově přihrávce skóruje Dvořák. O necelou minutu později, perfektní hrou na jeden dotek (což se jim zas tak nevede), po přihrávce Martínka dorážel Výborný. Italové nebruslí, šetří se na zápas se Švýcarskem, který je pro ně důležitější a hrají ho již zítra. V 28. minutě se zapsal do výsledkové listiny Ujčík a o minutu později i kapitán Reichel. V 32. minutě v samostatném nájezdu skóroval Kaberle a po chvíli pokračoval Vlasák. Brankostroj českého výběru v druhé třetině zakončil opět Ujčík (viz obrázek). Tato třetina skončila 7:0 :-)

Ujcik
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace  

 Závěrečná třetina byla ve znamení změn. Aby si u nás zahráli všichni postavil trenér Augusta a Martinec do branky Dušana Salfického, do útoku Hlinku a do obrany Richtera. Možná to nebo i únava způsobilo, že jsme viděli jen jeden gól, který dal Čajánek. Zásluhu na tom má i výměna italského brankáře. Na poslední třetinu vstoupil do branky jejich jednička Rosati.

 

ČR - Kanada  4 : 2

Prestižní zápas (jde jen o pořadí ve skupině a čtvrtfinálového soupeře) začal pěkně svižně. Hned na začátku jsme viděli samostatné nájezdy Patery a na druhé straně jednoho Kanaďana. První gól jsme opět dostali my. Ve dvanácté minutě se trefil Lecavalier. Naštěstí odpověděl v následující minutě Kubina. Ještě jsme viděli kanadskou přesilovku, překvapivě jedinou v první třetině. Naštěstí skončila bez gólu. Hra je rychlá, dynamická a zatím překvapivě bez faulů. První třetina končí 1:1.

Prvni gol s Kanadou
Kubinův gól v první třetině 
Nazapomeňte na galerii obrázků, kde najdete další pěkné situace   

Druhá třetina začala bez Patery. Nahradil ho Hlinka. Poté hrajeme opět v oslabení, za hákování na útočícího Kanaďana. Přežili jsme to, protože jsme se pasivně nebránili, ale stále otravovali Kanaďany v jejich třetině. Je to pohledný hokej. V 31. minutě stejným způsobem - tedy Reichel zpoza branky střelil před Brathwaita a tam byl volný Kubina a opět dal gól! My hrajeme přesilovku až v 36. minutě a v její druhé půlce jsme ji proměnili! Po přihrávce Kubiny doklepl Reichel. Tato řada dala již třetí gól, našemu kapitánovi se daří. Třetina končí 3:1 (2:0).

Závěrečná část hry je spíše v režii Kanaďanů. Jsou rychlejší a více v naší třetině. Po zákroku na Hniličku šel sedět Kanaďan a my jsme v naší přesilovce dostali góla od Drapera! To je smůla. Je vidět, že ty přesilovky nejsou nic moc. Ale naštěstí jsem to zakřikl a obránce Kuba se trefil, když skákal Kanaďan na led. Hra získala opravdu spád. Kanaďani začínají provokovat, zejména Isbister. Ten dostal opět dvě minuty za napadení Hniličky (kopnul mu do rukavice, když už měl přikrytý puk - nevím, v NHL se to možná dělá, ale tady to finský rozhodčí správně odměnil trestem). Nic se však nestalo až na to, že Kanaďani začali hrát power-play, když nechali svého černého brankáře na střídačce. Ani v šesti proti čtyřem v poli nic Kanaďané nepředvedli. Naopak našI třikrát vyhodili tak, že přI troše štěstí by to jelo do branky. Ke konci utkání rozhodčí vyměkl a nepískal asi dva jasné kanadské fauly. Nechal to tedy již dojet bez vyloučení. Tak Kanaďané dostali zase na prdel, tentokráte 4:2. (1:1)
 (Další obrázky budou později).

Nahoru 


Skupiny

Skupina A: Česká republika, Německo, Bělorusko, Švýcarsko.
Skupina B: Finsko, Slovensko, Rakousko, Japonsko.
Skupina C: Švédsko, USA, Lotyšsko, Ukrajina.
Skupina D: Rusko, Kanada, Norsko, Itálie.

Skupina E: ČR, Kanada, Rusko, Německo, Švýcarsko, Itálie
Skupina F: Finsko, Švédsko, USA, Slovensko, Ukrajina, Rakousko


Soupiska ČR

Brankáři:
  3 - Milan Hnilička (Atlanta, NHL)
72 - Dušan Salfický (Plzeň)
35 - Vladimír Hudáček (Zlín)

Obránci:
  6 - Jaroslav Špaček (Chicago, NHL)
13 - Pavel Kubina (Tampa Bay, NHL)
  8 - Filip Kuba (Minnesota, NHL)
12 - František Kaberle (Atlanta, NHL)
  7 - Radek Martínek (České Budějovice)
  5 - Martin Richter (SaiPa Lappeenranta, Finsko)
29 - Karel Pilař (Litvínov)

Útočníci:
21 - Robert Reichel - C (Litvínov)
30 - Jiří Dopita - A (Vsetín)
26 - Martin Ručinský - A (Montreal, NHL)
  9 - David Výborný (Columbus, NHL)
10 - Pavel Patera (Minnesota, NHL)
11 - Viktor Ujčík (Slavia)
19 - Radek Dvořák (NY Rangers, NHL)
20 - Martin Procházka (Vítkovice)
25 - Tomáš Vlasák (Hameenlinna, Finsko)
22 - David Moravec (Vítkovice)
16 - Petr Čajánek (Zlín)
96 - Jan Tomajko (Vsetín)
17 - Jaroslav Hlinka (Sparta)

Nahoru 


 Překvapení turnaje (dle mne)

Počáteční Úspěšnost Němců
Lotyšsko-USA  2 : 0
Rusko - Kanada 1 : 5
Finsko - USA 4 : 1
Německo - Kanada 3 : 3
Rakousko - USA 3 : 0
Kanada - USA 3 : 4 v prodloužení
 

Chování německých organizátorů 

Komentatori

Neuvěřitelné !
Hannover (3.5.2001) - Naprosto nedokážu pochopit, jak precizní Němci mohli dát naší hokejové výpravě NEDODĚLANOU šatnu! Jak říkali komentátořI Záruba a Lener (viz obrázek), hokejista Moravec a ještě jeden člen týmu, ČešI dostali nejhorší kabinu, kterou dodělávali za pochodu. Dřevotříska, vratké lavice, málo místa a 3 sprchové kouty pro skoro 30 lidí!! Tak si to představte - úřadující mistři světa dostanou nejhorší kabinu! Když nás nikdo neporazí na ledě, snaží se aspoň deptat psychicky. Osobně si myslím, že je to neslýchaná urážka a mělo by se to řešit na úrovni IHF. ČR je pro Němce stále jen provinční země. Hanba!

A jak skončil protest? Až na Němce a Švýcary, kteří se zdrželi, nikdo Čechy nepodpořil! V šatně se prý I špatně komunikuje s hráčI, protože je rozdělena napůl chodbou. Co na nás ještě vymyslí, aby nás dostali na kolena??

Úvaha: jistě jste si všichni všimli, že MS v hokeji jako celek sponzoruje Škoda Auto. Vím samozřejmě, že je součástí německé automobilky Volkswagen, ale myslím, že Škoda Auto je česká firma, ne? Jak je možné, že generální sponzor nedohlédne na důstojné podmínky pro české hokejisty??!

Nahoru 


 

Linky
www.hokej2001.cz
www.hokej.cz
hokej.seznam.cz
hokej.centrum.cz
 

 
 

[Nahoru]
Poslední úprava: 13. 5. 2001
Spolupráce: Namo WebEditor; (C)2001 by Harry