Aktualizace přes modem aneb jak si stáhnout potřebné záplaty do Windows jen jednou


Může se hodit např. při přeinstalaci systému nebo při záplatování počítače kamaráda, který má jen pomalý modem a vy tlustou lajnu.
1) Jděte na www.windowsupdate.com. Bohužel je potřeba Internet Explorer a povolenými ActiveX, protože web tuto technologii používá (na druhou stranu uživatelé Mozilly řadu záplat ani nepotřebují;-).

2) Vlevo v poli Další možnosti kliknětě na "Individuální nastavení". V pravé části zaškrtněte "Zobrazit odkaz na katalog" a zmáčkněte ULOŽIT. Toto nastavení si již Windows budou pamatovat a příště nemusíte tento krok dělat.

3) Klikněte na "Katalog systému Windows Update" v poli "Viz také". Zobrazí se Katalog, tak klikněte na "Najít aktualizace pro operační systémy Microsoft Window".

4) Vyberte si jazyk a Váš operační systém (pokud nevíte, dejte Win+Pause a přečtěte si to) a dejte HLEDAT.

5) Zobrazí se seznam všech dostupných kategorií. Nás bude zajímat hned ta první (Důležité aktualizace a aktualizace Service Pack).

6) Teď (pro začínající) to nejtěžší - tlačítky PŘIDAT a ODEBRAT si vyberete co chcete stahovat (začátečníkům lze poradit buď ať se potradí s někým zkušenějším nebo ať pro jistotu stáhnou všechno). Přejděte do "Košíku aktualizací". Ještě zde lze dále seznam upravovat. Dále si vyberte, kam chcete aktualizace stáhnout. Klikněte na STÁHNOUT a pokorně čekejte.

7) Po stažení se objeví okno "Historie stahování", kde si přečtete výsledek. Stažené instalace přeneste na cílový počítač a jednoduše spustěte jeden EXE soubor za druhým. Některé instalace si vytvoří Bod obnovy (Windows XP), některé budou chtít restarovat systém. Doporučuji restartovat po každé záplatě zvlášť, i když je to otrava.

Zdroj: Computer 13-14/04

Poznámka: Zaplaty z windows update se stahuji do C:\document and settings\username\Local settings\temporary internet files. Při instalaci se rozbalují do C:\WUTemp.

HomePage
Last update: 12.10.2004 (Started: 30.08.2004)