Šmejdi v naší společnosti

Vypůjčil jsem si označení, které zpopularizoval film Šmejdi Silvie Dymákové z roku 2013. Jedná se o lidi, kteří se snaží vydělat na slabších, méně informovaných, handicapovaných a bezmocných. Lidské hyeny, které se neštítí ničeho, protože zřejmě jejich dětství a rodina stála za prd.
Na této stránce budu uvádět příklady různých šmejdů, ať již z "businessu" nebo třeba politiky. Většinou půjde o přebrané materiály, protože se snažím hlavně dávat lidem vědět. Nebo jenom odkazy.Případ 4: Šmejdské firmy

Jistě nespasím svět, ale tyhle firmy by mohly zapltit za své šmejdství třeba tím, že nikdo nebude kupovat jejich výrobky a konzumovat jejich služby:

Firma či Osoba Obor, kde na ni narazíte Proč je šmejd Zdroj informace Datum založení tady na webu
Styrotrade, a.s. výrobce polystyrenu Stavba výrobní haly načerno u Čakoviček, poškození životního prostředí Deník N, 3.8.2021; link 21.08.2021
Dalimil Mika soudní exekutor Stavba přehrady na černo, poškození životního prostředí Deník N: 1, 2, 3 21.08.2021
Vratislav Mynář; Clever Management s.r.o.; penzion Malovaný; Ski park Osvětimany; O.L.G.A., s.r.o.; spolek Chřibák ubytování, lyžařská sjezdovka, chov prasat Stavba rybníku na černo, odběr vody načerno, nepovolené vypouštění odpadních vod, podezřelé dotace, nezákonná přestavba vily Lidové noviny 7.2.2019, Aktuálně.cz, iRozhlas, iRozhlas2, Echo24 21.08.2021

Případ 3: Provozovatelé schránkových firem a schránkové firmy

Schránkové firmy jsou "firmy", které mají sice sídlo firmy, jak požaduje zákon, ale nikdo na adrese uvedené v rejstříku fyzicky nesídlí, tj. je dost podezřelé, že provozují nějakou smysluplnou a legální činnost. A podle mě jsou to šmejdi, protože poctivá firma má zaměstnance nebo aspoň vlastníky či jednatele, kteří by měli na nahlášené adrese podnikat.
Pak jsou tu firmy, které skupují různé bytové i nebytové prostory právě za účelem zakládání schránkových firem. Na jedné adrese pak sídlí desítky i stovky firem, což je pochopitelně nemožné. I když na první pohled neškodí, jsou to také šmejdi, protože umožňují první skupině smějdů fungovat. Navíc v domě (který je často spravován družstvem či SVJ/SVD/SV) mohou daný prostor dále pronajímat a škodit běžným nájemníkům. Komplikují také činnost poště, která těžko doručuje do vlastních rukou či doporučeně, když tam reálně nikdo není. Často se pak dotazuje Policie ČR na danou firmu, čímž dále dochází k narušování poklidného života vlastníků, nájemníků a výboru. Také to naznačuje, jak poctivou činnost asi daná firma provozuje.

Příklad šmejda druhého typu, provozovatele schránkových firem:
Maur Consult s.r.o., dříve JVFM Consulting s.r.o. (IČO: 24186384)
Jednatel: JUDr. JAKUB MAUR, dat. nar. 17. října 1982
Třeboradická 1075/47, Kobylisy, 182 00 Praha 8
Informace je veřejná, tady z justice.cz.
Provozovatelem šmejdského systému je právník. Paráda, ne?

Šmejdi prvního typu (vzorek):
Zatím jen obrázek:

Případ 2: Prezident Zeman je šmejd (2013, 2014, 2015-2019)

Update: Obávám se, že už není v mých silách evidovat všechny ostudy, sviňárny, lži a podpásovky Miloše Zemana. A taky na to nemám nervy. Důvodů a důkazů jsou desítky a od evidence a "evangelizace" máme novináře, ne?
------------
V tomto případě se jedná o celou skupinu důkazů, kterých je plný internet a nemám čas to sem všechno přepisovat, takže zatím jeden článek za všechny. Dle mého skromného osobního názoru je prezident Miloš Zeman šmejd, protože poškozuje prestiž České republiky v zahraničí, což mj. dokazuje níže uvedený článek z E15 ze dne 20. 11. 2014, který cituje Washington Post.

Článek z E15
Originální zdroj článku

Další zdroje k potvrzení šmejdství a ostudy, kterou dělá republice:
Pět případů, kdy Zeman neprospěl Česku [Echo24 31.3.2015] - Deník ECHO24.cz přináší pět nejvýraznějších případů, kdy za dva roky svého prezidentství neprospěl Česku Miloš Zeman.
Americké pivo je jen špinavá voda - článek na IDNES s tímto titulkem záhy po zveřejnění zmizel, ale v zahraničí jej použili (‘American beer is just filthy water’ - Czech President) [24. 11. 2014]; i když má třeba pravdu, jako prezident si to dovolit nemůže, ať si to říká na chalupě v hospodě, ale na mezinárodní návštěvě (třebaže jiného státu)?!
Mluvil jak puberťák, chtěl odvrátit pozornost od Číny, píší o Zemanovi Němci [LN 4. 11. 2014] - originál "Skandal- Interview von Tschechiens Präsident Zeman"
Miloš Zeman - Opilý český prezident v ruské TV [14. 5. 2013]; mimochodem p. Němcová, v té době předsedkyně Poslanecké Sněmovny PČR, 6. 11. 2014 potvrdila v DVTV, že byl opilý (zde)Oko za oko:
Prezident Miloš Zeman, novoroční projev (Bubílková, Šimek)
Uniklý záznam novoročního projevu prezidenta Miloše Zemana(1.ledna 2014)
Zeman je alkoholik a lhář, vypálil Štětina. A rozpovídal se o zbraních pro Ukrajince [21. 11. 2014]
Zase ožralej? - Slovensko
XINDL X - Zdravíme vás pane prasidente

Co dále se mi na šmejdovi Zemanovi nelíbí:
IDNES: Zeman: Šumavský národní park bych zrušil, v Rakousku se vesele lyžuje
IDNES: Zemanův výrok o ČT připomněl trend zemí V4. Západ média nezestátňujePřípad 1: Jak vykrást národní park

Článek z roku 2011, který ukazuje klientelismus a pohrdání přírodou, odborníky a historií šumavského národního parku šmejdem Janem Stráským
Jan Stráský (Wiki) naštěstí koncem června 2012 své působiště opustil (viz iHNed), nicméně jako příklad bezohlednosti to tu nechám viset stále.
Zdroj článku: Nový prostor č. 386 (1.11.2011)
Pokud nebude nějaký link platný, dejte mi vědět na , zkusím brzy opravit. Stejně tak můžete psát i své názory a rozpory k uvedenému. Každý slušný a podepsaný příspěvek zveřejním. Vše zde uvedené je pouze můj osobní názor, který jsem si udělal na základě informací z veřejných zdrojů.[ Nahoru | Home Page ]
Poslední změna: 21. 08. 2021 ((C)reated in 9/2014 by Harry)