(Staré) recenze

Zastavení první - souborový manažer

    Pro ty, kteří se již smířili se správou souborů v nemožném "Průzkumníkovi" moje "recenze" není. Nechť však dále čtou ti, kteří stále hledají výkonný manažer ve stylu dosovského Nortona ale pod W95/98. Zatvrzelým Nortoňákům: "Král je mrtev, ať žije král!" platí stoprocentně. Já jsem nedal na NC dopustit. S příchodem W95 ale pozbyl svých krás a ani nejnovější placená 32-bit verze 2.0 mě rozhodně nenadchla (viz recenze v Computer 2/99). Dost okolo. Přichází WINDOWS COMMANDER. Komentuji 32-bit verzi 3.53.

Klady:

Zápory:

Windows Commander

Poznámka: nejnovější verzi najdete vždy na http://www.ghisler.com.
Windows (Total) Commander - klávesové zkratky

 


Zastavení druhé - archivátor

    S nedostatkem místa na pevném disku bojuje snad každý. Proto byly vyvinuty různé archivátory, ať už vnitřní komprese či vnější. Názvy jako ARJ, RAR a ZIP zná snad každý a jedním z nich se budu chvíli zabývat podrobněji. Předem upozorňuji, že pohodlně lze de/komprimovat i s použitím souborových manažerů (viz Windows Commander), stejně jako s WIN-verzemi typu WinZip.Pokud ale chcete mít nad archivací dokonalou kontrolu, nezbude vám, než použít některý z DOSovských archivátorů.
    Pro dnešek se zastavím u ARJ, dosovská verze 2.60. Dozor nad vývojem převzala od známého R. Junga firma ARJ Software, Inc. Nebudu popisovat ale vznešnou historii ARJ a uvedu to nejnutnější, ostatní najdete v readme souborech.

    Nevýhody

ARJ

   Praxe - nejužitečnější příkazy DOS verze

 

[Nahoru]
Poslední změna: 12. 01. 2002 (odstřihnuto 18.11.2003)