Shadowmoor Logo

 

 

Po krásném pohádkovém světě Lorwynu a potažmo i Morningtide, kde neustále svítí slunce, k nám přichází daleko temnější svět Shadowmoor (následovaný sadou Eventide), kde naopak vládne období temnoty (a to doslova). Shadowmore avšak není tak úplně novým a neznámým světem. Shadowmoor je Lorwyn, na kterém proběhla radikální proměna. Svět Lorwynu se přeměnil, veškeré jeho bytosti (kitkini, merfolci, elfové) zůstali ale přeci jsou jiní. Jsou změněný přeměnou, jsou daleko temnější a strašidlnější.

 

 

Shadowmoor Expansion Symbol

Symbol edice Shadowmoor

 

Koncept 4 sad vydaných za jeden rok Wizardi využili k tomu, aby nám představili 2 odlišné světy, které jsou přeci jen v něčem stejné. Veškeré bytosti zůstanou zachované, ale co se změní, budou herní mechaniky. Podle prvotních informací se vrací jako ústřední téma hybridní mana představená již v Ravnice, a toto téma by se mělo rozšířit a měla by přibýt možnost platit manu barevnou a nebo místo ní bezbarvou (buď jednu černou nebo dvě bezbarvý). Na další možné mechaniky si ještě počkáme.

 

  

 

Edice vychází 2 května a prerelease turnaje se začínají hrát od 19. dubna, takže si to nezapomeňte poznamenat do kalendáře. Wizardi již dali k dispozici první obrázky karet, ale bez jejich vlastností (jak je možno vidět na obrázku, které jsou tady okolo). Ve FatPacku bude místo 6 boosterů vložených 8, ale neměli by tam již být oddělovače karet.

 

  

 

 

 

No a na závěř jedna karta, která se již objevila jako úplná J, a obálka knihy (ta by mimochodem měla obsahovat několik povídek místo jednoho příběhu).

 

           

 

 

Zdroje:

http://www.wizards.com/default.asp?x=mtgcom/arcana/1433

http://www.wizards.com/default.asp?x=magic/preview/shmpack

http://www.fbcrippers.com/dnn/Home/tabid/36/articleType/ArticleView/articleId/205/Shadowmoor-News--st-I--Obrazem.aspx

http://www.fbcrippers.com/dnn/Home/tabid/36/articleType/ArticleView/articleId/211/Shadowmoor-News--st-II--Tak-pravil-Rosewater.aspx

http://www.fbcrippers.com/dnn/Home/tabid/36/articleType/ArticleView/articleId/231/Shadowmoor-News--st-IV--prvnch-15-anebo-ne.aspx