MS 2004 - Zajímavosti

Zpět na stránku o MS

Medaile MS 2004

Věděli jste, že medaile, které dostanou vítězové šampionátu jsou vyrobeny v Jablonci nad Nisou? Motiv navrhl Petr Horák, pedagog na jablonecké uměleckoprůmyslové škole. Medaile mají na rubu logo IIHF a na lícové straně tři puky (modrý, červený, černý) na pozadí zeměkoule a po obvodu postavičky dvanácti hokejistů v různých pozicích.

Zlatí hoši

Zlatá éra nebyla jen jedna na přelomu tisíciletí. Tady je seznam všech našich mistrovských titulů:
Praha 1947, Stockholm 1949, Praha 1972, Katovice 1976, Vídeň 1977, Praha 1985, Vídeň 1996, Lillehammer 1999, Petrohrad 2000, Hannover 2001.

Maskot MS

Letos je to český dvouocasý lvíček, který se jmenuje Tomík. Na zádech nosí symbolické číslo 04. S tvorbou kostýmu byly menší problémy, ale nakonec se zrodil v Písnici. Zakázku tvořily 4 kostými v životní velikosti. Darina Poláková šila prototyp a největší problémy měla s hlavou lva, v níž se nesměl udusit člověk, který kostým nosí. Unikátním řešením je použití lyžařské helmy, která byla postupně oblepena textilem. Přesto až jedenáctá hlava byla ta pravá. Lvíčky vodí krasobruslaři z lední revue. Po odebrání měr mnoho času nezbývalo, ale nakonec se to stihlo a mistrovství tak má pěkného zvířecího maskota.


Zdroj: Mimořádná příloha k MS Večerníku Praha