Problémy s Microsoft VistaJelikož přecházím na MS Vista, vyrojila se celá řada problémů. Některé z nich zde popíšu, některé vyřeším a některé zůstanou na vás ;)
Testuji Windows Vista Ultimate, 64 bit.

Nejdou instalovat některé programy

Obecně

- Základnim poznatkem je, že i když pracujete pod účtem administrátora, spouštějte instalace (pokud necháte defautlně zapnuté UAC) raději pomocí "Spustit jako správce".
- Druhým poznánáním je, že Vista z nějakého důvodu nemá korektně zaregistrovanou knihovnu pro zpracování Visual Basic skriptů. To lze napravit:
Spusťte si příkazový řádek jako správce (důležité). Najdětě soubor vbscript.dll, pravděpodobně bude v C:\Windows\System32. Přejděte do dané složky (např. " cd C:\Windows\System32") a tam napište a spusťte regsvr32 vbscript.dll.
Mně tento postup pomohl při instalaci Palm Desktop 4.14e na Vistu Ultimate, který házel interní chybu 2738 (popis).

Pegasus Mail

Jak přenést poštu na Vistu?
Po několika pokusech stačilo pouhé zkopírování adresáře s programem a zkopírování adresáře s poštou. Smazal jsem pmail.cfg a v pmail.ini jsem změnil cesty. Po spuštění Pegasus Mailu (4.41) jsem byl dotázán na počet uživatelů (1) a adresář s poštou (zadal jsem to, co jsem zkopíroval) a funguje :-)

Palm Desktop pro Palm Tungsten T3

Jak přenést na Vistu?
Nainstaloval jsem verzi 4.1.4 (tedy až poté, co mi instalace prošla po výše uvedeném "hacku" s VBS) a provedl synchronizaci a vše naštěstí klape.
Update: Bohužel funguje jen synchronizace (HotSync) s kolébkou na seriovém COM portu! Takže majitelé některých notebooků mají (bez docking station) prostě smůlu! :(

Miranda

Také stačila pouhá kopie. Problém byl jen s pluginem MessageExport (provádí záznam historie chatování), kde neseděla cesta.

Last update: 07.04.2008 (Created: 07.04.2008)