ZOH v Salt Lake City 2002

[
Skupiny | Překvapení turnaje | Soupiska ČR | Odkazy | Můj hokej | HomePage]

Konečné výsledky:

1. Kanada

2. USA

3. Rusko 

4. Bělorusko 

ČR - Rusko 0 : 1 (konečná)

Nástup Čechů byl svižný, ale gól v první třetině nepadl. Náhodný gól dal Afinogenov v 25. minutě, tj. ve druhé třetině ihned po prohraném buly v naší obranné třetině. Hašek těžko mohl na střelu z voleje zareagovat. Zdá se, že hlavním důvodem prohry je nevyužitá přesilovka 5 na 3. Třetí třetina byla v režii ČR, řada šancí, dobrá obrana, mnoho střel, tyčka a tlak šest vteřin před koncem, kdy se snažili tam dostat puk snad i očima. Bohužel ruský brankář Nikolaj Chabibulin chytal své životní utkání právě dnes.

ČR - Kanada 3 : 3 (pěkný zápas)

Chtěl bych vyjádřit uspokojení nad tím, že přenosy má ČT a že to komentuje Záruba. Dobrej byl i Richter a bombová hláška k spornému druhému gólu Kanaďanů:
Moderátor ve studiu: "Asi to byl gól. Brankový rozhodčí rozsvítil světlo."
Richter: "Prosímvás, ten rozsvítí světlo jakmile Lemiux přejede modrou čáru."
A teď k hokeji :-))

Do první třetiny nastoupili velice aktivně Kanaďané a naši byli dobrých patnáct minut pod tlakem. Potvrdil to gólem Lemieux v 10. minutě.. Naštěstí v devatenácté minutě pěkně  zapracoval Jágr a přihrál k Havlátovi, který se trefil! Třetina skončila 1:1.

Havlatuv gol                   Sporny gol

Havlát položeného brankáře prostřelil                 Lemieux ukazuje před posunutou brankou, kde si MYSLÍ, že je puk

Druhá třetina viděla gól jižve 4. minutě a to opět dal Havlát! Bohužel v poslední minutě třetiny dal sporný gól opět Lemieux. Hašek jej nějak chytil, ale překulil se do branky a nějaký Kanaďan ho tam dotlačil. Sporné je to proto, že na žádném videozáznamu není vidět puk a tedy důkaz, že překročil brankovou čáru dříve, než ho tam Kanaďan dotlačil. Navíc byla posunutá branka. Přesto po poradě s ostatními rozhodčími to hlavas uznal. Třetina skončila 2:2.

Závěrečná třetina byla pěkná. Zdálo se mi, že našI lépe jezdí a více útočí. Dokonce to stvrdil Dopita  v 54. minutě gólem. Dostal ideální přihrávku a nechybil. Je to jeho druhý gól na ZOH. Závěrečný tlak Kanaďanů jsme však neustáli a chybu obránců potrestal Nieuwendyk v 57. minutě. Zbytek zápasu jsme naštěstí jižubránili. Remíza nám stačí k druhému místu ve skupině a tedy k relativně lehčímu soupeřI pro čtvrtfinále, kterým bude Rusko.

K zápasu ještě pár poznámek. Nechápu, jak může zápas Kanady soudcovat jako head coach Kanaďan! Nevím, zda měl být uznán ten sporný gól, jestli by nebyl spravedlivější samostatný nájezd. Nevím, proč nebyl potrestán Fleury za válení se po Haškovi. Hrálo se (na kanadské poměry) velice slušně a byli jen dvě české a třI kanadské přesilovky. Nikdo ji nevyužil, ale myslím, že tady jim trochu rozhodčí pomohl. Skvělý byl výkon Haška, bez něj by gólů padlo více, výborný byl i Jágr, který tvořil a nahrával a samozřejmě špička byl Havlát.
 

ČR - Švédsko 1 : 2 (smůla)

V noci z neděle na pondělí se hraje se Švédy. Jejich Salo je dobrý a Švédi porazili Kanadu vysoko 5:2, takže to nebude lehké.
A je to pravda. Projeli jsme to, ale nehráli špatně: Hašan pokud viděl, tak chytal dobře a útočníci vystřelili na branku vícekrát než Švédi. Jen toho tam míň spadlo, protože Salo byl skvělý. Naši IMHO neumí dlouhé přihrávky, jezdí stále po pravém křídle a nezvládají přesilovky. Ty jsme narozdíl od Švédů neproměnili.
Za čechy skóroval Dopita, který jediný dokázal dotlačit puk do branky. Za Švédy to byl Johnsson a Sundin.
Ještě se uvidí s kým budeme bojovat ve vylučovacím čtvrtfinále a přísští zápas je s Kanadou.

Svedsko     Druhy gol
První gól dal Johnson, Hašek to neviděl                                                      Druhý gól dal kapitán Sundin.

 

Dopita
Dopita koriguje na konečných 1 : 2.

 

ČR - Německo 8 : 2 (nářez)

Ani jsem si nestačil dělat poznámky, protože jsem byl nalepenej na obrazovce. :) Góly dali: Jágr (2x), Sýkora, Hejduk, Havlát, Lang (2x) a Eliáš. Obzvláště ten gól Eliáše byl pěkný, když jel přes půl hřIště objel obránce, když si posunul puk mezi jeho nohama a zakončil. Hašan chytal výborně.. Jen tak dál.


Skupiny

Skupina C: ČR, Švédsko, Kanada, Německo.
Skupina D: Rusko, Finsko, USA, Bělorusko.


Soupiska ČR

BrankářI:
Hašek
Čechmánek
Hnilička

Obránci:
Hamrlík
Škoula
Šmehlík
T. Kaberle
Kubina
Špaček

Útočníci:
Jágr
R. Reichel
Ručínský
Eliáš
Lang
Hrdina
Dvořák
P. Sýkora
Dopita
Hejduk
Patera
Havlát

Nahoru 


 Překvapení turnaje (dle mne)
1) Vyřazení ČR ve čtvrtfinále Ruskem. :-(
2) Vyřazení Švédska  ve čtvrtfinále Běloruskem.
3) Propad Slovenska - skončili 13., když vyhráli jen nad Francouzi. 

Nahoru 


 

Linky
www.hokej2001.cz
www.hokej.cz
hokej.seznam.cz
hokej.centrum.cz
 

 
 

[Nahoru]
Poslední úprava: 25. 02. 2002
Spolupráce: Namo WebEditor; (C)2002 by Harry