Kokořínsko - 11.09.2004

Cíl

Bezděz a příroda Kokořínska
Bezděz

Trasa

ŽST Bezděz - modrá - Bezděz (kostel, hrad)- červená - Žďár - silnice - zelená - žlutá - Nosálov - modrá - Lobeč (zámek) - modrá - Skramouš - silnice 273 - ŽST Mšeno

Mapa oblasti

Mapa na Atlasu (výborná je možnost online posunu mapy)

Kilometráž výletu

Nemám u sebe mapu, dodám bude-li mít někdo zájem.

Popis

Vlakem do zastávky Bezděz. Po modré značce přes obec na hrad. V obci kostelík a nad obcí hrad. Placené parkoviště v obci. Možnost oběda. Vstup 50 a 25 Kč, prohlídka 50 min. Můj dojem je takový, tak na to, jak málo toho je toho k vidění, je to velmi detailní ;) Ale není to na škodu. Doporučuji zejména kapli a výstup na velkou věž.

Po prohlídce se možná vydáte na oběd, nicméně moc nedoporučuji hotel Marcela, kde sice vaří dobře, ale docela draze a není jasně předem kolik, tak se zeptejte. Je možnost sedět venku, ale stoly byly pěkně umatlané.
Červená značka vede pěkným lesem a ještě hezčimi skálami. V obci Žďár si všimněte roubených chalup a dalších staveb zakiomponovaných do pískovcových skal. Od roku 1995 památková rezervace. V obci je barokní kaple z počátku 18. století. Památné stromy.
Kdo má čas, zamíří po červené na zámek Houska, my jsme pospíchali do Nosálova za ubytováním. Velký statek U nás nabízí ubytování v podkrovních místnostech roubeného domu.
Půjdete-li dále po modré, dorazíte do vsi Lobeč, kde je opravený prostý zámek opět s možností ubytování.
Můžete pokračovat po modré do obce Skromouš, kde je ŽST. My jsme pokračovali ještě do Mšena, kde kromě kostela a ploché dráhy najdete i dobrou hospodu "Obecník". Bohatá nabídka, dobré ceny, televize, Kofola, Budvar atd. Zde jsme náš malý výlet zakončili.

Fotogalerie

Nafotil jsem pár fotek z tohoto výletu, mrkněte na to.

Odkazy

Stránek o hradu Bezděz je na webu dostatek, tady jsou ty co mě zaujaly: Hrad Bezděz od p. Červinky, Hrady.cz, Průvodce.com, Zámky-Hrady.cz Památky.com
Poznámka: Toto bylo psáno narychlo, snad to ještě někdy vylepším ;)

Poslední aktualizace: 17.09.2004