The Witcher (hry na motivy Zaklínače)

Všechno možné o hrách o Geraltovi z Rivie na motivy úspěšných fantasy knížek Andrzeje Sapkowského. Hry se totiž narozdíl od filmu/seriálu povedly velmi. Snad se někdy dočkáme i důstojného remaku filmu.

Struktura stránky:
W3   W2   W1       W-Adventure   W-Arena

Krabice

Zaklínač 3 - Divoký hon (The Witcher 3: The Wild Hunt)

Hra vyšla 19.5.2015 a v ČR ji vydává Cenega (Comgad získal práva jen na digitální verzi hry, kterou můžete v předprodeji sehnat docela nadupanou digitálními bonusy), takže první odkaz vede do jejich edičního plánu. Na odkazu najdete i HW požadavky na hru.

Koupím sběratelskou verzi hry!

PC (nerozbalená) - 5000 Kč
PC (rozbalená, ale kompletní) - 4000 Kč
XBOX (nerozbalená) - 3000 Kč
XBOX (rozbalená, ale kompletní) - 2000 Kč

Odkazy

Oficiální web

Informace o hře na Eurogamer.cz - karta hry
Informace o hře na ZING.cz - karta hryBalení a obsah hry

Balení a jeho obsah se liší dle platformy, edice a také dle státu, kde hra vychází. Povídáme si o verzích pro PC pro Českou republiku.
Mně známé verze hry:
- Sběratelská (beznadějně vyprodaná již v roce 2014 v den zveřejnění) váží přes dva kilogramy, s velkou, ručně kreslenou soškou Geralta sedícího na gryfovi (velikost 33x24x10 cm a je z polystone), 200-stránkovým tištěným artbookem, kovovou krabičkou, speciálním odznakem a veškerým obsahem ze standardní verze. [Zdroj: Eurogamer.cz]; video o obsahu přímo od CD Projekt
- Běžná: digitální
- Běžná: krabicová

Přední strana krabice Obsah běžné digitální verze hry Obsah běžné krabicové verze hry Obsah sběratelské verze hry
Krabice hry Zaklínač 3 Obsah digitální verze hry Zaklínač 3 Obsah krabicové verze hry Zaklínač 3 Obsah sběratelské verze hry Zaklínač 3
Jistě jste si všimli mé úchylky mapovat různá vydání hry, tak vás nepřekvapí, že přináším odkaz na Eurogamer, kde porovnali všechny tři díly - základní verze, dle obsahu v krabici.
Zing.cz: Unoboxing a Jak velká je sběratelská edice Zaklínače 3?Ostatní:
http://cyberpunk2077.blog.cz/ - fanouškovský web i o Zaklínači 3
Alžběta Trojanová jako Geraltina a Ciri ze Zaklínače a poměrně slabý videoblog z focení

Nahoru

Zaklínač 2 - Vrahové králů (The Witcher 2: Assassins of Kings)

Hra vyšla na PC tři a půl roku po jedničce, 17.5.2011. O necelý rok později, 17.4.2012, vyšla také na XBOX360 a po dalších pár měsících i pro Mac. V originále se jmenuje Wiedzmin 2 - Zabójcy królów a měla také velký úspěch. Později byly vydány další edice, jak je napsáno níže.
Logo Wallpaper
Vydavatel: Atari
Distributor v ČR: Comgad
Výrobce: CD Projekt Red


Odkazy

Oficiální web

Informace o hře na Eurogamer.cz - karta hry
Informace o hře na Abecedaher.cz - karta hry
Informace o hře na Bonusweb - karta hry


Wikipedie
Ostatní:
- Recenze v Gamepage (TV pořad o hrách České televize)
- The Witcher 2: Assassins Of Kings Combat Mechanics -- How To Kill A Witcher - dobré video o bojových mechanikách podané s typickou ironií :)
- The New York Times - recenze ve světoznámých novinách (!) pod titulkem Exploring Moral Consequences, the Obvious and the Unintended
- Návrhy erotických plakátů, z kterých se vybíralo pro platinovou edici
- Zaklínač 2: Sběratelská edice a tipy do hry
- thewitcher.cz - BoBo napsal i pár věcí o druhém díku, ale není toho moc

Návody:
- Jak zabít bosse Witcher 2 (podrobně)
- Jak přežít ve světě Zaklínače 2: první část, druhá část (externí link)
- Komplexní návod na celou hru (externí link)
- Wikipedický záznam na Wikia.com k Witcher 2 (externí link)

Balení a obsah hry

Balení a jeho obsah se liší dle edice a také dle státu, kde hra vychází. Existující verze hry:
- Běžná (květen 2011) - později ani nešla koupit, byla nahrazena rozšířenou edicí.
- Sběratelská edice (květen 2011) obsahuje: DVD s hrou, video DVD s dokumentem o tvorbě hry, oficiální soundtrack, mapu světa, manuál, artbook, bustu Geralta, temerskou minci, sadu kostek, tři samolepky, hrací karty s knížečkou pravidel a tipů od Marigolda, dopis a prokletou minci, vystřihovánky, bonusové DLC. Video - unboxing české verze, dobře nafocený obsah od fanouška.
- Rozšířená edice (cca duben 2012): Nová úvodní i závěrečná sekvence + další nové krátké filmečky ve hře. Nové lokace a postavy. Do kapitoly 3 jsou přidány zcela nové úkoly související s příběhovou linií, které přinesou až 4 hodiny hraní navíc. Podpora technologie Dolby® Digital. Dvě nová DLC zdarma: Na ptáky jsme krátký a Holiči a kadeřníci. Šest již dříve vydaných DLC. Nový remaster hry se zabudovanými všemi patchi a bez DRM ochrany. Více jak 100 nových oprav, vše v češtině. Více zde nebo pěkné video zde. Jediná krabicová edice, kterou lze ještě koupit (psáno v květnu 2015).
- Prémiová edice: obsahuje DVD s hrou, video DVD s dokumentem o tvorbě hry, oficiální soundtrack, mapu světa, průvodce hrou, manuál, dopis a prokletou minci, vystřihovánky (viz obrázek níže). Zdá se vyprodaná krabicová verze, digitální k dispozici v JRC.
- Rozšířená edice (platinová) (květen 2013): česká verze má celosvětový unikát - oboustranný tištěný erotický plakát Triss velikosti A2!
Platinová edice obsahuje navíc Temnou obtížnost, tištěnou mapu a erotický plakát s Triss, Novou úvodní a závěrečnou animaci, nové příběhové filmečky, lokace, postavy, kompletně přepracovanou výuku, kapitola 3 obsahuje další úkoly, je zakomponována podpora Dolby Digital, do příběhu je zakomponováno DLC Na ptáky jsme krátký a Holiči a kadeřníci, dále hra obsahuje 7 dříve vydaných DLC (tedy celkem 9) a více jak 100 oprav. Manuál, průvodce hrou, mapa a artbook jsou na disku v digitální podobě a samotná hra se nainstaluje z DVD ve verzi 3.0! Již není k sehnání, dejte pozor, někde za platinovou edici vydávají rozšířenou - bez plakátu.
- Rozšířená/sběratelská edice pro XBOX je nazývaná jako Dark edition. Protože se XBOX verzemi nezabývám, odkážu rovnou sem, kde najdete obsah krabice a tady unboxing video.

Přední strana krabice Obsah rozšířené edice hry Obsah prémiové edice hry Obsah sběratelské edice hry Přední strana krabice - platinová verze
Krabice hry Rozšířená edice Prémiová edice Sběratelská edice Platinová verze - krabice hry

Nahoru

Zaklínač (The Witcher)

První díl Zaklínače (The Witcher) vyšel 26.10.2007 a měl obrovský úspěch. Nejen v ČR, pro kterou dokonce vznikla dabovaná verze (pro další díly bohužel již ne), ale i v dalších státech.

Vlčí medailon Geralt
Vydavatel: Atari
Distributor v ČR: Comgad
Výrobce: CD Projekt Red
Odkazy

Oficiální web

Následující řada webů má svou kartu hry, kde najdete recenze, videa, plakáty, videa atd.
Informace o hře z Games.tiscali.cz - karta hry
Informace o hře na Hrej.cz - karta hry
Informace o hře na Eurogamer.cz - karta hry
Informace o hře na Zing.cz - karta hry
Informace o hře na Bonuswebu - karta hry
Informace o hře na Doupěti - karta hry
Informace o hře na GameFilter.cz - karta hry

Abeceda her.cz - karta hry, je tam i návod
Databáze her.cz - karta hry


Wikipedie
The Witcher na Wikia - Zaklínač (především jednička) na komunitním webu Wikia
Informace o hře na Sapkowski.cz
Zaklínač na Postavy.cz
Hodinový gameplay na YouTube, nicméně má 54 pokračování, takže si můžete prohlédnout celou hru (zvažte, zda ale není lepší si ji zahrát;)

Fanouškovské weby:
Thewitcher.cz - výborný web založený u příležitosti prvního dílu s řadou zajímavých i praktických informací fanouškem s přezdívkou BoBo; bohužel od roku 2012 na něj autor nesáhl, ale hráč jedničky zde najde řadu zajímavého

Balení a obsah hry

Balení a jeho obsah se liší dle edice a také dle státu, kde hra vychází. Nejbohatší byla v Polsku a velmi slušná byla i u nás, v ČR. Poláci měli například karty i ve sběratelské verzi jedničky (viz zde).
Existující verze hry:
- Běžná
- Sběratelská edice
- Rozšířená edice
- Rozšířená edice (platinová) - vydána později (v1.5), byla v ní mj. odstraněna ochrana proti kopírování, není třeba k hraní internet, ani DVD v mechanice. Rozšířená edice obsahuje kromě hlavního příběhu dvě další oficiální dobrodružství a 5 nových, vytvořených fanouškovskou komunitou.
Popis a rozdíly mezi verzemi jsou pěkně popsány zde. Osobně mám sběratelskou (včetně figurky) i platinovou edici ;)
- Limitovaná edice - nevím přesně kdy a kde vyšla, objevil jsem ji náhodou prostřednictvím tohoto YouTube videa a obsahuje toho také dost, jak je vidět i níže na obrázku (zvlášť pěkná je ta kniha).


Přední strana krabice Obsah sběratelské edice hry Limitovaná figurka ze sběratelské edice hry Limitovaná edice hry
Krabice hry Sběratelská edice Figurka Geralta Limitovaná edice

Zajímavosti

- Českého Geralta dabuje Rudolf Kubík
- Zajímavostí jistě je, že jednička měla mít verzi s názvem "Witcher: Rise of the White Wolf" pro konzole. Ta ale nakonec nevznikla kvůli roztržce mezi CD Projektem (majitelem licence, distributorem a vývojářem jedničky pro PC) a vývojáři z WideScreen Games. Raději se soustředili na Vrahy králů, který již vyšel pro obě herní větve - PC i konzole.

Nahoru

Zaklínač - ostatní hry

Adventure game

The Witcher Adventure Game

O deskové hře jsem psal již jinde, nicméně tato deskovka má i svůj elektronický protějšek pro mobilní telefony (Android, iOS). Bohužel jsem ji zatím nezkoušel, takže zatím odkáži jen na oficiální stránky hry. Bohužel to běží jen na výkonějších strojích.
The Witcher Battle Arena

The Witcher Battle Arena Do universa zaklínačských her přibyla 22.1.2015 mobilní hra The Witcher Battle Arena. hru přináší klasicky CD Projekt RED a vyvinula ji Fuero Games. Oficiální HomePage, Twitter účet, Facebook page, článek na SvětAndroida, článek na Eurogamer (jsou tam minimální požadavky na zařízení).

Protože se mi nepodařilo si hru zatím zahrát, citace z Bonuswebu:
"The Witcher Battle Arena je svižná arénová akce, v níž si hráč zvolí hrdinu a pustí se do boje. Hraje se tři na tři a byť lze hrát i proti počítačem řízeným soupeřům, jádro hry leží v on-line bitvách. Tvůrci vsadili na rychlé tempo, bitvy tak trvají zhruba deset minut. Hra je k dispozici zdarma, přičemž hráči nejsou tlačeni do nákupů."
Google Play
Z Google Play se stáhne 55 MB installer, který potom požaduje stáhnout dalších cca 150 MB, takže je dobré být na Wi-Fi. Pak proběhne volba jména. A pak, běží-li servery, můžete hrát. Nicméně podařilo se mi hrát i nějakou practice offline. Hra běží i na mém Samsung Galaxy S4 mini, nicméně vzhledem k velikosti displeje to není nic moc a hra by si zasloužila pořádný tablet.Česká onlinovka

Najdete ji tady - http://www.zaklinac.cz/
Se hrou nemám zkušenosti. Pokud někdo z vás má, dejte vědět (úplně dole je Kontakt) nebo napište článek, já ho rád uveřejním.


[ Nahoru | Home Page | Sapkowski na mých stránkách |Oficiální česká stránka AS ]
Poslední změna: 13.8.2015 ((C)reated in 2/2001 by Harry)