Světový pohár 2004


Rozhodl jsem se přece jen něco málo o Světovém poháru napsat, ale spíš to bude takový rozcestník kde se dočtete něco víc.

Finále

Kanada - Finsko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Zápas jsem pro jeho pozdní hodinu neviděl (dříve to pro mě nebyl problém, ale jakmile člověk začne pracovat.. :(

Semifinále

USA - Finsko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Kanada - Česko 4:3 v prodloužení (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0) Poznámka: Komentář zde není proto, že by mě snad kluci zklamali, ale protože jsem zápas zaspal. Je mi jasné, že mi to fanoušci neodpustí, ale byl jsem FAKT unavený.. :( Ale slyšel jsem, že to byl unikátní zápas, který se zažíje tak 2x za kariéru (hokejovou;)

Čtvrtfinále

Česko - Švédsko 6:1

pohar_svedsko.jpg Vynikající zápas. Potvrdila se důležitost prvního gólu, který dal naštěstí Martin Straka. Další v první třetině Havlát. V druhé třetině nás sice Švédi zmáčkli a gól visel ve vzduchu, ale ubránili jsme se a radovali se naopak po gólu Židlického. V závěrečné třetině toho soupeř moc nevymyslel, takže ve 49. minutě jim přidal Radek Dvořák, o šest minut později Hejduk po nahrávce od Čajánka. V následném vyloučení jsme přece jen gól inkasovali, z hole Holmströma. Za stavu 5:1 nicméně docela nepochopitelně švédský kouč Hardy Nilsson odvolal brankáře Tellqvista a do prázdné branky pečetil opět Hejduk na konečných 6:1.
Soupiska Česká republika: Vokoun - Židlický, Fischer, Špaček, T. Kaberle, Malík, R. Hamrlík - Jágr, Prospal, Martin Straka - Havlát, Výborný, Eliáš - Hejduk, Čajánek, Ručinský -Reichel, Dopita, R. Dvořák. Trenéři: Vladimír Růžička, Radim Rulík a Marian Jelínek.
Další zápasy o postup:
Rusko - USA 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Finsko - Německo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Kanada - Slovensko 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Hromada informací o čtvrtfinále - viz IDNES.

Fakta

Turnaje se účastní 8 dlouhodobě nejlepších týmů světa: Kanada, Švédsko, USA, Slovensko, USA, Finsko, Rusko a Německo. Soutěž je rozdělena na evropskou (Švédsko, Finsko, Německo, ČR) a americkou skupinu (Kanada, Rusko, USA, Slovensko). Zajímavé je, že se hraje na 7 místech a hokejisté se tak dost nacestují.
Dříve se soutěž jmenovala Kanadský pohár (1976, 1981, 1984, 1987, 1991), později Světový pohár (1996). O historii soutěže si přečtěte tady na Idnes.

Linky

Stránky světového poháru - oficiální, české
Tradičně výborné zpravodajství na IDNES, najdete zde zpravodajství, program i soupisky
Dále: Hokej.cz